Windows 10 bulanık yazı problemi

akerdem

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Monster Abra v16.5.2 modeline sahibim. (144Hz)
Bazı uygulamaları kurarken ya da bazı uygulamaları açmaya çalışırken sistemin varsayılan yazı tonu çok koyu oluyor ve bulanık oluyor.
Ölçeklendirmeye gidip manuel olarak %125 yapınca problem ortadan kalkıyor ama bu sefer de "Metin2" oynadığım için oyun içi ikonlar çok çok çok küçülüyor.
Bu da beni muhtemelen ileriki hayatımda kör etmek için gayet geçerli bir sebep olacak. Metin2'yi ölçeklendirme ayarı yapmadan önce açtığımda ise yine her şey bulanık görünüyor ve oyuna girdiğimde ise oyun içi her şey sansürlü gibi görünüyor. Monster'in destek ekibini aramalı mıyım? Tüm Driverlar'ım güncel ve ölçeklendirme ayarlarıyla da çözemedim bu problemi. Ne yapmalıyım?

Manuel ölçeklendirmede başka sayıları denediniz mi? 130 - 140 gibi mesela.

Manuel ölçeklendirmede başka sayıları denediniz mi? 130 - 140 gibi mesela.

Evet denedim 124 126 130 tarzında ancak bana mısın demedi. Mesele Windows'un çözünürlüğünün değişmemesi değil. Metin2'nin bozulması :(

Bunu kurup ölçeklendirmenizi seçin. Sonra bilgisayaru yeniden başlatın. Üstteki iki seçenekten de Windows 8.1'i seçmeyi unutmayın.
Manuel 125 değerini girince de bu programla aynı işlevi yapmış oluyor. Öneriniz için teşekkür ederim.

Evet denedim 124 126 130 tarzında ancak bana mısın demedi. Mesele Windows'un çözünürlüğünün değişmemesi değil. Metin2'nin bozulması :(

Manuel 125 değerini girince de bu programla aynı işlevi yapmış oluyor. Öneriniz için teşekkür ederim.
Windows 8.1 yöntemiyle yapıyor ama. Bende de böyle bir sorun var ve bu programla düzeltiyorum.

Geri
Yukarı