Windows 10 Chrome Türkçe karakter sorunu

hakan imat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Windows 10 kullanıyorum fakat Chorme'de Türkçe karakter sorunu var ama bu sorun Edge tarayıcısında yok ben Chorme kullanmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?
qwe.png

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menüsünü tıklayın.
  2. Araçlar'ı seçin.
  3. Kodlama'yı seçin.
  4. Listelenen kodlamalardan birini seçin veya Otomatik algıla seçeneğini belirtin. Otomatik algıla seçeneğini belirtirseniz, Google Chrome, sayfadaki içeriği analiz ederek en uygun kodlamayı önerir. En hızlı şekilde taramak için, web sayfasından ayrıldıktan sonra otomatik algılama modunu devre dışı bırakmanızı öneririz.

1. Chrome Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Dil ve giriş ayarları yolunu takip ederek kullanılan dilin Türkçe olduğundan emin olun. Türkçe dil seçeneğini listede görmüyorsanız , ekle butonunu kullanarak ekleyebilirsiniz.
2- C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\User StyleSheets hedefindeki Custom.css dosyasını notepad ile açın.
aşağıdaki kodları yapıştırıp kaydedin.
@font-face { font-family: ‘helvetica neue'; src: local(‘Arial’); }
@font-face { font-family: ‘helvetica neue'; font-weight:bold; src: local(‘Arial’); }
Başkada bildiğim çözüm yolu yok.

chrome://flags/#disable-direct-write yazısını buradan kopyalayın ve adres çubuğunuza yapıştırın. Ardından enter tuşuna basın. Karşınıza sarı bir şekilde işaretlenmiş DirectWrite'ı Devre Dışı Bırak Windows olan yer gelecektir. Alttında bulunan Etkinleştire basın ve karakter sorunu düzelsin. Özellikle twitterda karakter sorunu oluşmaktadır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı