Windows 10 çift Boot kaldırma

Nereqla

Kilopat
Merhaba, bu gün yeni bir SSD aldım ve bu SSD'ye de laptopumda gömülü lisansı olan aynı Windows'u yükledim. Burada bir sorun yok.
Sonuç olarak SSD ile HDD'de de Windows10 işletim sistemi bulunuyordu. Ancak her açılışta SSD'den başlatmayı seçmek istemediğim gibi HDD'deki işletim sistemi artık gereksizdi ben de işletim sistemini silersem bunun kalkacağını düşünerek işletim sisteminin yüklü olduğu HDD'nin sanal bölümünü biçimlendirdim.

hdd_windows.png

Ancak buna rağmen bana bilgisayarın başlatma ekranında hâlâ hangisini Boot etmesi gerektiğini soruyor.

boot_soru.jpg

Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Windows kurulum ekranında önyükleme(boot) bölmelerini silebilirsiniz.

Windows içinde MiniTool Partition Wizard ile bölmeleri silip birleştirme yapabilirsin.

Diskte önyükleme bölümleri silinmedikçe msconfig ekranında gözükür.

Windows kurulum ekranında önyükleme(boot) bölmelerini silebilirsiniz.

Windows içinde MiniTool Partition Wizard ile bölmeleri silip birleştirme yapabilirsin.

Diskte önyükleme bölümleri silinmedikçe msconfig ekranında gözükür.

Bu programı kurmuştum ancak herhangi bir özelliğini kullanmayı deniyorum bu özellik ücretsiz sürümde çalışmıyor falan diyor. Tam bir ironi, programa göz atmak için koymuşlar ücretsiz sürümü herhalde.
buy_first.png

Onun dışında her şey birbirine karıştı, daha fazla anlatmaya üşeniyorum nasılsa öyle kalsın artık çözmek ile uğraşmayacağım. Denediğimi denedim saatlerce. Belki başka zaman. Ya da dosyalarımı yedekleyebildiğim zaman HDD'yi bir güzel tam sıfırlarım.

Geri
Yukarı