Windows 10 çift masaüstü nasıl yapılır?

efemint

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Arkadaşlar, oynadığım aynı oyunu 2 kere açamıyorum. Başka bir masaüstü yapıp ondan açmam gerekiyor ama bir türlü buna uygun bir şey bulamadım.
Sanal makine de kurmak istemiyorum sistemi gereksiz kullanır diye, başka nasıl çözebilirim bu durumu?

Windows'un Win+CTRL+D yöntemiyle yeni masaüstü sekmesi açmam işime yaramıyor. Direkt olarak o masaüstünden farklı bir masaüstüne geçiş yöntemi lazım yani aynı uygulamaların çalısmaması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer laptop kullanıyorsan bilgisayarda klavyenin aşağısındaki kare mouse kontrol yerine dört parmağını koyup sola sağa sürtersen masaüstü geçişi yaparsın aynısını üç parmağınla yaparsan alt + Tab görevini görür ama bu sadece laptoplarda çalışır.

Windows + CTRL + Sağ-sol ok tuşu ile anında geçiş yapabilirsiniz.

Eğer laptop kullanıyorsan bilgisayarda klavyenin aşağısındaki kare mouse kontrol yerine dört parmağını koyup sola sağa sürtersen masaüstü geçişi yaparsın aynısını üç parmağınla yaparsan alt + Tab görevini görür ama bu sadece laptoplarda çalışır.

Touchpad'li klavyelerde de çalışabilir.

Son düzenleme:
Öncelikle "Win+Tab" kısayolu ile Görev Görünümü'nü açın. Yeni masaüstü oluşturun. Tekrar "Win+Tab" tuşlarıyla sekme değiştirin.
Edit: -1 yapan arkadaşın amacı nedir bilmiyorum.
Eksileyen arkadaş kim?

Son düzenleme:
Sanırım biz olayı çok yanlış anlamışız, arkadaş oyununu 2 tane açmak istiyor.
Emin değilim ama oyunu 2. kez NSudo ile açarsan başka kullanıcı olduğundan açılabilir.

Geri
Yukarı