Windows 10 CMD Kendi Kendine Açılma Sorunu

Bende de aynı sorun var 2 3 dakida bir açılıyor dosyalar paylaşılıyor diyor yakalayabildiğim bir ekran görüntüsü var bu farklı
Yazan linkteki dosya zaralı bir yazılım. Muhtemelen sisteminizde de onu indirmeye çalışan başka bir malware var.
MalwareBytes - Anti Malware ve AdwCleaner ile tarama yaparak temizleyebilirsiniz.

Bu sorunun nedeni aşağıdakilerden her hangi biri olabilir.

1: Sisteminize sızmış Trojen veya Virüs
* Sisteminize sızmış bir trojen yada virüs sorun oluyorsa bunu sisteminizi derinlemesine tarayıp temizleyerek çözebilirsiniz.

2: Sisteminize yüklediğiniz bir program
* Şayet son zamanlarda yüklediğiniz bir oyunun anti-cheat sistemi yada farklı bir driver buna neden olabilir. Bunları göz önünde bulundurarak denetim masasından gereksiz ve daha sonradan yüklediğiniz driver yada programları kaldırmayı deneyin. Şayet bu sorununuza çözüm olmazsa öncelikle C diskinizde bulunan dosyalarınızın yedeğini alın ve sistem geri yüklemeyi deneyin.

Kullanabileceğiniz programlar:
ComboFix
AdwCleaner
Spybot

Yukarıdaki seçeneklerle sorununuzu çözemezseniz sisteminize temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Arkadaşlar galiba tartıştığınız konu bu. Aynı hatayı ben de alıyorum özellikle oyunun ortasında oyunu alta alıyor ve zor durumda kalıyorum. Artık can sıkıcı olmaya başladı çözümü bulabilir misiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• win 10 hata.PNG
    win 10 hata.PNG
    12,2 KB · Görüntüleme: 190
Windows arama çubuğuna "Görev Zamanlayıcı" yazıp çıkan uygulamayı açın. Zamanlı görevler arasında ACC gibi bir uygulama tetikleyici vardır(sizde ismi farklıda olabilir.Bu durumda yabancı gördüğünüz tüm tetikleyicileri devre dışı bırakın) onu devre dışı bırakın daha çıkmaz.

Konuyu hortlatmış olacağım ama ben yeni karşılaştıysam tekrardan karşılaşan ve durumu çözemeyen arkadaşlar için yazmak istedim.

Sorun bazı acer, packard bell, vs üreticilerin driver güncelleme sisteminden kaynaklanıyor. isterseniz program ekle kaldırdan DriverSetupUtility programını silin veya
Windows+R ye "Taskschd.msc" yazıp zamanlandırılmış görevlere girip ACC yi devre dışı bırakın. Ben problemi bu şekilde çözdüm. Daha uzman arkadaşlar varsa "C:\Program Files\DriverSetupUtility\FUB\FUB_Send.bat" buradaki dosyanın içeriğini düzenleyebilirler. Sorun bu dosyadan kaynaklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı