Windows 10 Çökme Problemi

SorunluPC

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar !

Son 2 gün içinde bilgisayarımı kullanırken donma sorunu oluyordu, bir müddet sonra çözülüyordu. Dün gece saat 11 gibi bilgisayar çöktü, onarımları vs. saat gece 1 gibi bitti. Ancak sorunlarının çözüldüğünü maalesef söylemem :( . Şimdi ben diskimi üç parçaya böldüm; C Diski Windows'un bulunduğu, D Diski ise programların, E Diski ise depo olarak kullanmaktayım. Bilgisayarıma format atmayı düşünüyorum da kafama takıldı sormadan edemeyeceğim;

- Format atmam şart mı ? Format atarsam daha sağlıklı bir çözüm yoluna varmış olur muyum ?
- Format dışında bir çözümü var mıdır ?
- Ve son olarak, bu söylediğim ( C, D, E, ) disklerin hepsinden değilde sadece C'yi, Windows'un kurulu olduğu diski silip tekrar kursam, yani D ve E'de ki veriler kalsa bir sorun olur mu ?
Teşekkür Ederim.

Bu arada az önce 3 diskinde virüs taramasını bitirdim ve tarama sonucu 3 ünde de bir sorun olmadığı yönünde.

Son düzenleme:
Sabit diskin durumunu HD Tune Pro programıyla kontrol edin. Sabit disk ile ilgili değilse başka donanımsal sorunlar da olabilir.

Format atmanıza gerek yok. C sürücüsünün üstüne direk kurulum yapabilirsiniz. Eski Windows'a ait klasörler Windows.old klasörüne aktarılacak. C sürücüsünde özel dosyanız yoksa C sürücüsüne format atıp da kurulum yapabilirsiniz.

merhaba Windows 10 yıldönümü güncellemesini kullanıyorsanız pc ahci modda sorunlu çalışıyor donuyor çeöküyor vs %100 çözüm için bios ayarlarından ide-ahçi seceneyini ide yapıp sonra formsat atın herşey düzelicektir yada ahci sorununu düzelten güncellemeleri bekleyin .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı