Çözüldü Windows 10 çözünürlük düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

volter190

Hectopat
Daha fazla  
Az önce bilgisayarımı Windows 7'den 10'a yükselttim Windows 7'deyken 1440x900 ayarı varken şimdi 1280x1024'e düştü ve artık yükseltemiyorum.

Bir de son bir şey sormam lazım bilgisayarımı Windows 10'a yükselttim ama Opera'yı açınca kapatma tuşunun yarısı ekranın dışında kalıyor gözükmüyor yani uygulamalar ekrana küçük geliyor bunu nasıl düzeltmeliyim

Efendim Windows da uygulamaların boyutlarını ayarlayabiliyorsunuz. Masaüstü uygulamalarını sağ tık yapıp görünüm kısmından ikon boyunu ayarlayabilirsiniz. Ayrı olarak sağ tık yapıp görüntü ayarlarına girip orada boyutlandırma seçeneği var.

Efendim Windows da uygulamaların boyutlarını ayarlayabiliyorsunuz. Masaüstü uygulamalarını sağ tık yapıp görünüm kısmından ikon boyunu ayarlayabilirsiniz. Ayrı olarak sağ tık yapıp görüntü ayarlarına girip orada boyutlandırma seçeneği var.
Ben onu kastetmiyorum uygulamayı açınca Opera ekranı gelince opera kapatma tuşu dışarıda kalıyor simge büyültüp küçültme bunu etkilemiyor

Ben onu kastetmiyorum uygulamayı açınca Opera ekranı gelince Opera kapatma tuşu dışarıda kalıyor simge büyültüp küçültme bunu etkilemiyor

Monitörünüzde ayarlama seçenekleri olmalı. Durumunuzu tam olarak göremediğim için yanlış bilgi vermiş olabilirim kusura bakmayın. Monitörünüzün tuşlarından ekranın yakınlık ve uzaklığını ayarlayabilirsiniz. Veya ekran kartı driverınızın seçeneklerinden de ayarlayabilirsiniz. Eğer Windows'la alakalı değilse sizin monitörünüzle alakalıdır.

Monitörünüzde ayarlama seçenekleri olmalı. Durumunuzu tam olarak göremediğim için yanlış bilgi vermiş olabilirim kusura bakmayın. Monitörünüzün tuşlarından ekranın yakınlık ve uzaklığını ayarlayabilirsiniz. Veya ekran kartı driverınızın seçeneklerinden de ayarlayabilirsiniz. Eğer Windows'la alakalı değilse sizin monitörünüzle alakalıdır.
Sağolun efendim ben bunun için başka konu açarım

Geri
Yukarı