Windows 10 çözünürlük ve dokunmatik tuş problemi

berkec17

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Windows 10'a geçiş yaptım çok şükür. Çözünürlükte bir sıkıntı seziyorum yani misal uygulamaların ikonları gözüme net gözükmüyor sanki. Ve ikonlar gördüğünüz gibi fazlasıyla büyük geliyor doğal hali mi ? Yoksa sıkıntılı mı ? İkinci sıkıntı notebook üzerindeki dokunmatik tuşlar bastığımda çalışmıyor yardımcı olabilecek var mı ?
Teşekkürler.

12.png

Bende 2 bilgisayar yükselttim toshiba satellite L50-A-1D3 de dokunmatik alan çalışıyor ama ses kartı yok diyor, diğer Asus da(modelini bilmiyorum) ise dokunmatik alan çalışmıyor. İnşallah yardım bulabiliriz.

Taşınabilir bilgisayarlarınızın üreticisinin web sitesinde, destek bölümünde, kullandığınız model için Windows 10 touch pad driverının olup olmadığına bakın. Varsa indirip kurun, eğer yoksa Windows 8.1 için olan driverı kurmayı deneyin. O da çalışmazsa uymlu driver çıkmasını beklemekten başka yapılacak bir şey yok.

O ekran görüntüsü normal görünmüyor. Masaüstünde boş bir alana sağ tuşla tıklayıp, açılan menüden; Görüntü Ayarları > Ekran > Gelişmiş Görüntü Ayarlarına girip, Çözünürlük kısmında parantez içinde (Önerilen) yazdığına emin olun, değilse önerilen çözünürlüğü seçin. Masaüstü simgelerinin büyüklüğünü de yine sağ tuş menüsünden (Görünüm kısmından) ayarlayabilirsiniz. Görev çubuğunun büyüklüğü de, yine üstüne sağ tuşla tıklanarak, Özelliklere girilip ayarlanabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı