Windows 10 Çok Fazla Alan Kaplıyor.

Brave Heart

Kilopat
Daha fazla  
Laptop kullanıcısıyım. Bilgisayarımda 128 GB SSD var ve 12 GB alan kaldı. Windows klasörü 40 GB alan kaplıyor. Biraz araştırdım dosyaların boyutlarına baktım. "C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository" Klasörü 25 GB alan kaplıyor. Bu klasörü silsem bilgisayarda bir sıkıntı çıkar mı ? Bir arkadaşım bilgisayarına baktım. Onunkinin boyutu benimkinin çok çok altında ve aynı özellikli bilgisayara sahibiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
System32 adlı dosyayı sakın silme! İçinde işletim sistemi ile ilgili önemli bilgiler bulunuyordu bildiğim kadarı ile.

40GB olması normal. İsterseniz disk temizleyicisi ile temizlik yapabilirsiniz. Manuel olarak o dosyaları silmeyin o klasördekiler sürücü dosyalarıdır.

Windows'un kendi disk temizleme aracını kullanmayı denediniz mi?
Arama yerine disk temizleme yazın.

Temizlemeyi seçin ve tamam deyin.

Daha sonra çıkan ekranda sistem dosyalarını temizle deyip bütün seçenekleri seçin tamam deyin.

Windows gereksiz tüm dosyaları silecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar vize haftası olduğundan cevaplara biraz geç dönebildim.
System32 adlı dosyayı sakın silme! İçinde işletim sistemi ile ilgili önemli bilgiler bulunuyordu bildiğim kadarı ile.
Doğru Söylüyorsunuz. Ama benim söylediğim system32 içindeki bir klasör.
40GB olması normal. İsterseniz disk temizleyicisi ile temizlik yapabilirsiniz. Manuel olarak o dosyaları silmeyin o klasördekiler sürücü dosyalarıdır.
Evet biliyorum internette sürücü dosyalarının yedekleri olduğunu söylüyordu. Yani sürücülerin bir önceki sürümlerinin dahil burada saklandığını söylüyordu. Bu klasörü temizlemek için bir uygulama var mı?
Daha önceden denedim. Disk Temizleme aracında maalesef çıkmıyor.

Windows.old klosoru olacak direk c diskte onu silebilirsin silmediysen. 20gb en az

Disk Temizleyiciyi açın daha sonra sistem dosyalarını sile tıklayın gelen ekranda Cihaz Sürücü Paketlerini seçin ve temizleyin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 572
O ekrandayken tüm seçeneklerin ekran görüntüsü atar mısınız?

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bunları yazıp ekran görüntüsünü paylaşır msın?

• Diskpart
  • Sel disk X (X olan kısım Windows nereye kurulu ise)
  • List partition
  • List volume

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…