Windows 10 çok fazla CPU, RAM ve HDD kullanıyor

Renster

Decapat
Daha fazla  
RAM
4 GB RAM
SSD veya HDD modeli
1 TB HDD
İşlemci
i3 4150
Ekte gördüğünüz değerlerin aşırı fazla olduğunu düşünüyorum. Nasıl düşürebilirim? Sadece 2 sekme açık Chrome'da.

ramhddcpu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekte gördüğünüz değerlerin aşırı fazla olduğunu düşünüyorum. Nasıl düşürebilirim? Sadece 2 sekme açık Chrome'da.

Eki Görüntüle 2080042

İlk önce web tarayıcını değiştir Chrome'da kalma ikinci olarak antimalware executable yani Windows Defender fazla RAM harcayabiliyor daha düşük RAM harcayan bir av ye geç ve son olarak istersen Windows'un grafik ayarlarını düşür nasıl yapıldığını merak ediyorsan söyleyebilirim yazman yeterli. 4- Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yap bazen zararlılar yüzündende olabiliyor bu.

Chrome ile indirme yaptığınız için bu kadar yüksek bellek kullanıyor olabilir mi?

Eki Görüntüle 2080042

Hocam RAM kullanımı için Opera kullanabilirsin disk kullanımı fazla olmasının sebebi eğer disk eski ise üzerine çok yük biniyor o yüzden.

Ben de MacBook air’e Windows 10 kurdum ve aynı sorunla karşılaşıyorum. Chrome sildim, Edge kullanıyorum, güncelleştirmeleri kapattım (regeditten vs de) maalesef sorun bir türlü ortadan kalkmadı.
Yalnız şunu fark ettim, internet bağlantısını kesince sorun ortadan kalkıyor, bağlayınca tekrar başlıyor.
Virüs olabileceğini düşünüp sistemi baştan kurdum ama bir faydası olmadı.

Windows 10 Enterprise LTSB 2016 kur güncellemeleri kapat Search kapat. Boşta 800 MB RAM harcıyor. 4 GB RAM AMD athalon Dual Core olan sistemde 12 13 Chrome sayfası açık Amazon sosyal Akakçe gibi çok hafif takılma oluyor ve 2.5 GB kadar RAM harcıyor. Geçmeni öneririm. Bende SSD var SSD alma imkanın varsa SSD alsanda LTSB kur derim HDD var yine LTSB kur ama Defender de kapat bence disk kullanımı olan hizmetleri kapat. 3 haftadır sorunsuz kullanıyorum kasma donma yok bayağı bayağı iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı