Windows 10 çok yavaş açılıyor

Victor Auditore

Hectopat
Herkese iyi günler dilerim bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce Windows 10'a yükselttim fakat bilgisayarı açtığımda kendine gelmesi zaman alıyor takılmalar, donmalar yaşıyorum bu normal midir acaba? Teşekkür ederim.
Sistemim:
-NVIDIA GT 740M ekran kartı.
-i5 4200U 2.30 GHz Max.
-8 GB RAM.

HDD kullanıyorum.
30,40 saniye gibi bir sürede açılıyorsa normaldir(Bilgisayarın kendine gelmesi değil sizin masa üstüne gelmeniz).Eğerki bilgisayarınızın kendine daha hızlı kendine gelmesini istiyorsanız görev yöneticisi>başlangıç>buradan ihtiyacınız olmayan kendi elinizle açabileceğiniz uygulamaları kapatın.

Herkese iyi günler dilerim bilgisayarımı yaklaşık 1 yıl önce Windows 10'a yükselttim fakat bilgisayarı açtığımda kendine gelmesi zaman alıyor takılmalar, donmalar yaşıyorum bu normal midir acaba? Teşekkür ederim.
Sistemim:
-NVIDIA GT 740M ekran kartı.
-i5 4200U 2.30 GHz Max.
-8 GB RAM.

Windows 10, SSD disklerde stabil çalışmaktadır. HDD kullanıyorsanız diskinizde daha fazla yer bırakın, bad sector olup olmadığını kontrol edin, diskinizi sürekli temizleyin ve birleştirin. En basit haliyle cevap.

30, 40 saniye gibi bir sürede açılıyorsa normaldir(bilgisayarın kendine gelmesi değil sizin masaüstüne gelmeniz).Eğer ki bilgisayarınızın kendine daha hızlı kendine gelmesini istiyorsanız görev yöneticisi>başlangıç>buradan ihtiyacınız olmayan kendi elinizle açabileceğiniz uygulamaları kapatın.

Yapmama rağmen durum aynı. Teşekkürler.

Geri
Yukarı