Windows 10 CPU Kullanım Sorunu

Rikytan JJ

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Education kullanıyorum. Bugün aldım. Dün Windows 8.1 kullanıyordum CPU boşta ike yüzde 50 civarlarında bir oyun yada program açtığımda ise yüzde 85-90 larda geziniyordu. Monster kullanıyorum. Yetkili servisi aradım ve Windows 10 önerdiklerini söylediler. Windows 10 aldım ve yine aynı şey mevcut. Resimde görüldüğü gibi CPU boşta iken fazla ama Kaynak izleyicisini açtığım zaman normal hale geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum. @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 263
Resmi açtığında farkederseniz grafikte CPU en başta aşırı yüksek halbuki o zamnda bilgisayar boşta çalışıyor. Görev yöneticisini açtığım an düzeliyor bu durum.

Ama Görev yöneticisi açık olmadığı her zaman CPU yüksek. İşlemci fanı sürekli çalışıyor. Oyunlarda Fps 10a kadar düşüyor. Bu güncelleştirmelerden sonra böyle oldu. 3 4 gün öncesine kadar 100 Fps den fazla alıyordum.

Gariptirki görev yöneticisi açtığımda herşey düzeliyor. Bilgisayarın donanımsal bi sorunu olduğunu düşünmüyorum bu yüzden boşuna göndermek istemiyorum servese.

Buda yüksek olduğunu yakaladığım an. 1 2 saniye içinde düzeliyor açınca.

Dosya Ekleri

• sdf.png
    sdf.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 216
Bende de görev yöneticisi ilk açıldığında %100 oluyor sorun yok normal olmalı.

Ama Görev yöneticisi açık olmadığı her zaman CPU yüksek. İşlemci fanı sürekli çalışıyor. Oyunlarda Fps 10a kadar düşüyor. Bu güncelleştirmelerden sonra böyle oldu. 3 4 gün öncesine kadar 100 Fps den fazla alıyordum.

Gariptirki görev yöneticisi açtığımda herşey düzeliyor. Bilgisayarın donanımsal bi sorunu olduğunu düşünmüyorum bu yüzden boşuna göndermek istemiyorum servese.

Buda yüksek olduğunu yakaladığım an. 1 2 saniye içinde düzeliyor açınca.
CPU kullanımı görev yöneticisini ilk açtığın zaman yüksek oluyor daha sonra düşmüyor mu ?

Ben mi anlatamıyorum ki :) Normal kullanırken işlemci kendini zorluyor bunu sesinden anlıyorum boşta iken bile öyle. Görev yöneticisini açtığım zaman ilk böyle yüksek sonra düşüyor normal oluyor ama daha sonra görev yöneticisini kapattığım zaman tekrar işlemciden fan sesi gelmeye başlıyor yine işlemci yüksek çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı