Windows 10 CPU kullanımı yükselmesi

Altay3458

Picopat
Merhabalar, bilgisayarımda son zamanlarda CPU kullanımı uçmaya başladı.
Ekran görüntüleri:

Valorant'a girdiğimde böyle CPU %100 oluyor.
Bilgisayarı ilk açtığımda da aynı şekilde CPU uçuyor, görev yöneticisini açtığımda ise CPU düşüyor. Windows uygulamaları aşırı CPU harcıyor. Bunu nasıl çözebilirim dostlar?
Trojan yemiş olabilir miyim?

Dosya Ekleri

• afRX0mQl.jpg
    afRX0mQl.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bilgisayarımda son zamanlarda CPU kullanımı uçmaya başladı.
Ekran görüntüleri:

Valorant'a girdiğimde böyle CPU %100 oluyor.
Bilgisayarı ilk açtığımda da aynı şekilde CPU uçuyor, görev yöneticisini açtığımda ise CPU düşüyor. Windows uygulamaları aşırı CPU harcıyor. Bunu nasıl çözebilirim dostlar?
Hangi "Windows uygulamaları"?

Evet, bir şey bulamadı.

Windows Defender gibi sistem uygulamaları.

Başlangıçta %100 olma sebebi eğer başlangıçtaki açık uygulamalarınız varsa onları açmak için işlemciyi kullanıyor. Başka çözüm olabilecek adım aygıt yöneticisine girin sistem aygıtlarından en aşağıdaki yüksek duyarlıklı olay süreölçerini devre bırakın. Sorun devam ederse aşağıdaki videodan çözüm arayabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başlangıçta %100 olma sebebi eğer başlangıçtaki açık uygulamalarınız varsa onları açmak için işlemciyi kullanıyor. Başka çözüm olabilecek adım aygıt yöneticisine girin sistem aygıtlarından en aşağıdaki yüksek duyarlıklı olay süreölçerini devre bırakın. Sorun devam ederse aşağıdaki videodan çözüm arayabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videodaki komut istemciye yapılan şeylerin aynısını yaptım fakat yine çözemedim.

Değerler böyle
İşlemci sıcaklığım 63 derece. (Ryzen 3 3200G)
Merhaba arkadaşlar, problemim devam ediyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı