Windows 10 Creators Güncellemesi yapılmalı mı?

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,
İntel core i3- 4160 CPU@ 3.60 GHZ masaüstü bilgisayarımda orijinal lisanslı Win 10 1607 sürümünü kullanıyorum. 11 Nisan'dan itibaren Win 10 Creators Update ' in yüklenebileceği söyleniyor. İnternette bazı yorumları okudum ama tam tatmin olmadım. Kimi bilgisayarını yavaşlatıp kastığını, bazıları oyunlarda FPS sorunu yaşandığını; bazıları da Creators güncellemesi yaptıktan sonra daha stabil olduğunu söylüyor. Kısacası kafam karıştı. Oysa yıl dönümü güncellemesinden bayağı memnun kalmıştım. Çoğu kez fikirlerine kıymet verdiğim Technopat üyelerinin bu hususta da düşüncelerini öğrenmek isterim. Oyun oynamam lâkin aktif bir IDM ve Torrent kullanıcısıyım. Creators Update güncellemesini yapmamı tavsiye eder misiniz? Vakit henüz erken mi? Yoksa şu an kullandığım 14393 sürümünü kullanmaya devam mı etmeliyim? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar alakadar olurlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan yapma güncellemeyi sıkıntıları var Microsoft bile geçilmesi hususunda sabırlı olunması gerektiğini söyledi. Bir kaç Windows 10 çalışanı tipli insanlar " Yav sorun yok kardeşim" diye gelirse dinleme zaten geçilebileceği vakit gelince etrafındakilerden hissedersin kaçmıyor sonuçta güncelleme.

Dediğiniz gibi biraz beklemekte fayda var zannediyorum.Peki Win 10 creator'a güncelleme vasıtasıyla mı yoksa sıfırdan kurulum yaparak mı geçmem daha sağlıklı olur, bu konudaki fikrinizi öğrenmek istiyorum.

Dediğiniz gibi biraz beklemekte fayda var zannediyorum.Peki Win 10 creator'a güncelleme vasıtasıyla mı yoksa sıfırdan kurulum yaparak mı geçmem daha sağlıklı olur, bu konudaki fikrinizi öğrenmek istiyorum.

Sıfırdan kurulum her zaman daha iyidir. Güncelleme sırasında bazen hatalı durumlar olabilir. Benim size önerim temiz kurulum.

Güncelleme Windows Update aracılığıyla gelince oradan geçebilirsin, iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı