Windows 10 Creators Update Güncellemesini İptal Etme

Livemore31

Hectopat
Yer
Antalya/Kaş
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim bilgisayarıma bugün Windows 10 Creators Update Güncellemesi bildirimi gelmiş ve kardeşim gizlilik ayarlarını onaylayıp kabul etmiş ve sistem hazır olunca güncellemenin gerçekleşeceği hakkında yazılar çıkmış. Bazı arkadaşlarım güncellemeyi yüklemişler ve pek memnun kalmamışlar. Ben de kardeşimin gizlilik ayarlarını onayladığı bu güncellemeyi bilgisayarıma yüklemek istemiyorum.

Güncellemenin otomatik gerçekleşmesinden tedirginim. Güncelleşme yüklenmeden önce benden izin alıyor mu yoksa direk güncelleme hazır olup bilgisayarı yeniden başlatmam mı gerekiyor?

Bu gizlilik ayarlarını onayladığım Creators Update Güncellemesini iptal etmenin veya engellemenin bir yolu var mı, bilgilendirirseniz sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows update' yi yönergeleri izleyerek kapatın.

Win+R\Services.msc\Windows update\Durdur\Başlangıç türü\Devre dışı\Uygula\Tamam

Teşekkür ederim bu yolu izleyerek Windows Update'yi iptal ettim. Çünkü Windows 10 Creators Update 1703 versiyonundan çoğu kişi memnun değil. FPS düşüşleri, sistemdeki ağırlık aşırı, disk ve CPU kullanım sorunları olduğunu duydum. Sanırım Windows 10 Creators Update 1703'e sorunların giderileceği güncellemelerin gelmesini bekleyip daha sonra güncellemeyi etkin hale getirip toplu bir şekilde güncellemek bana daha mantıklı geldi.

Şahsi düşüncem gereksiz bir güncelleme olduğu. Tabi bu, kişilerin kullanım amacına göre değişir. Yine şahsi düşüncem, Microsoft Creators update'yi yıl sonunda ki güncellemeyle birleştirip tek seferde yayınlayabilirdi.
Bahsettiğiniz sorunları yaşayan kullanıcıların çoğu Creators update'yi Windows update üzerinden alanlardır. Temiz kurulum her zaman önerilen kurulumdur.

Şahsi düşüncem gereksiz bir güncelleme olduğu. Tabi bu, kişilerin kullanım amacına göre değişir. Yine şahsi düşüncem, Microsoft creators update'yi yıl sonunda ki güncellemeyle birleştirip tek seferde yayınlayabilirdi.

Bahsettiğiniz sorunları yaşayan kullanıcıların çoğu creators update'yi windows update üzerinden alanlardır. Temiz kurulum her zaman önerilen kurulumdur.

Komutları aynen uyguladım durdu ama update açıkken Google anasayfasını bile 30 saniyede açıyordu. Şimdi hala aynı şekilde, 30 saniyede açılıyor. Bu güncelleştirmeleri indirmeye devam ediyor olabilir mi bilgisayar ? 2 günlük güncelleştirmeyi indirmeye başladığından beri kullanmıyorum.

Windows 10 Creators Update 1703 versiyonundan çoğu kişi memnun değil. FPS düşüşleri, sistemdeki ağırlık aşırı disk ve CPU kullanım sorunları olduğunu duydum. Sanırım Windows 10 Creators Update 1703'e sorunların giderileceği, güncellemelerin gelmesini bekleyip daha sonra güncellemeyi etkin hale getirip toplu bir şekilde güncellemek bana daha mantıklı geldi.
Her duyduğunuza inanmayın. O kişiler demekki tam olarak bilgisayar kullanmasını bilmiyor. Ayrıca bu gibi büyük güncellemeleri Windows update yerine Temiz kurulum olarak yapmak daha sağlıklı olur.

Her duyduğunuza inanmayın. O kişiler demekki tam olarak bilgisayar kullanmasını bilmiyor. Ayrıca bu gibi büyük güncellemeleri Windows update yerine Temiz kurulum olarak yapmak daha sağlıklı olur.
o kadar ileri seviye bir kullanıcı değilim ama internetim okadar yavaşladiki bu yöntemi denedim bu da işe yaramıyor yeni bilgisayarımı rafa kaldırdım eski bilgisayarımı kullanıyorum update işlemini durduramıyorum neden durdurmak istiyorum onuda cevaplamalıyım 3 kez indirip kurdu update yardımcısını kullan dedi onuda kullandım 4 kez indirdi ve çok uzun suruyyor bu indirme sureci yeniden başlattıgımda sıfırdan indirmeye başlıyor sanki daha önce hiç yuklememişim gibi

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı