Windows 10 CS GO Tam Ekran Sorunu

Sorun devam etmektedir. Adam akıllı bir çözüm bulan yokmu?

beyler hala bu sorunla uğraşan varmı bilmem ama kesin çözümü buldum. resmen iki gün uğraştım bütün forumlardaki herşeyi denedim ccc faln olmadı . ama vereceğim linkteki çözümü birebir yapın olay tamamdır . buyrun kolay gelsin. bu arada win10 kullanıyorum.

Half-Life ve Counter Strike v1.5 Tam Ekran Yapma - Özel Çözünürlük | İdeal Kaynak

Kardeşim ekstra bir program kullanmadan çözebileceğimiz bir yöntem gerekiyor bana o şekilde çözen kimse yokmu şu problem bir türlü çözülmedi Windows 8.1 de ki gibi bir çalışmadı şu CS:GO

Ekstra program kullanmadan sanırsam tam olmuyor fakat çok küçük bir program var internette araştırıp gördüm adı HRC çözünürlüğünü değiştiriyor ve sonradan tekrar kapattığında eski haline dönüyor kullanımı çok basit. Videosuda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim bak şunu dene. bilgisayarının win 8.1 de iken sorun çıkarmıyor ise. win 8.1 de double driver programı ile sadece intel hd bağdaştırıcının driver larını flasa yedekle. şindi windows 10 kurup aygıt yöneticisine gir ve görüntü bağdaştırıcısına gir ve özelliklerden sürücüyü kaldır. sonra flasımızda bulunan 8.1 de çalışan intel sücüsünü yükle. ctrl+alt+f11 şimdi işe yarayacakdır. (intel hd driverleri 2012 den sonra eski oyunlarda sorun çıkartıyor) şimdi sorunun büyük ihtimal çözülür. ama win 10 eski intel sürücüsünü gördüğü anda yenilemeye çalışacak. yenilediği anda eski oyunlardaki large screen sorunu tekrar başlar. böyle bir durum olursa aygıtlarda görüntü bağdaştırıcısına girip özellikler - sürücü- sürücüye geri dön e tıkla.. yada temelli bu işle uğraşmam diyosan microsoftdan "http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab" dan şu yamayı indir . wushowhide.diagcab yamasını çalıştırıp intel grafik sürücülerini update etmesini engellettir. böylelikle hem win 10 hemde eski oyunları wide screen oynayabilirsin.

Kardeşim bak şunu dene. bilgisayarının win 8.1 de iken sorun çıkarmıyor ise. win 8.1 de double driver programı ile sadece intel hd bağdaştırıcının driver larını flasa yedekle. şindi windows 10 kurup aygıt yöneticisine gir ve görüntü bağdaştırıcısına gir ve özelliklerden sürücüyü kaldır. sonra flasımızda bulunan 8.1 de çalışan intel sücüsünü yükle. ctrl+alt+f11 şimdi işe yarayacakdır. (intel hd driverleri 2012 den sonra eski oyunlarda sorun çıkartıyor) şimdi sorunun büyük ihtimal çözülür. ama win 10 eski intel sürücüsünü gördüğü anda yenilemeye çalışacak. yenilediği anda eski oyunlardaki large screen sorunu tekrar başlar. böyle bir durum olursa aygıtlarda görüntü bağdaştırıcısına girip özellikler - sürücü- sürücüye geri dön e tıkla.. yada temelli bu işle uğraşmam diyosan microsoftdan "http://download.microsoft.com/download/F/2/2/F22D5FDB-59CD-4275-8C95-1BE17BF70B21/wushowhide.diagcab" dan şu yamayı indir . wushowhide.diagcab yamasını çalıştırıp intel grafik sürücülerini update etmesini engellettir. böylelikle hem win 10 hemde eski oyunları wide screen oynayabilirsin.

Hocam şuanda Windows 8.1 kullanıyorum tekrar orjinal win 8.1 e dönüş yapmıştım intel hd grafik kartının driver sürümü de budur dediğin gibi eski bir sürüm değil sanırsam ve bir sorun yok bu sorunun çözümünün bu olduğuna eminmisin Windows 10 geçip problem yaşamayım? SS olarak aldım bi bak istersen hocam şuanki sürüme ve şuanda Windows 8.1 da bi sorun yok tek yaptığım ise masaüstü çözünürlüğü 1024x768 e çekip tam ekrana ölçeklendiri seçmek oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım daha sonrasında tekrar 1366x768 filan aldım çözünürlüğü masaüstünde.

Dosya Ekleri

• abc.png
    abc.png
    33 KB · Görüntüleme: 466
ya şimdiye kadar sıkıntı olmayan laptobımda nvidia sürücüsünü güncelledim CS:go tam ekran açılmıyor şaka gibi. Dün açılan bugün açılmıyor ne iş anlamadım.

Nvidia sürücüsünde ekran ayarları değiştirme menüsü bile kaç kere silip yükleyeceğim anlamadım valla.

Merhaba arkadaşlar Windows 8 kullanırken görüntü ayarlarından tam ekrana ölçeklendir olarak seçtiğimde hangi çözünürlükte oynarsam oynayım tam ekran oluyordu. Windows 10'a güncelledim ve aynı ayarı yaptığımda tam ekran olmuyor sağ ve sol kısımda siyah boşluklar oluyor çözümü nedir?
Ben de Minecraft da full ekran yapmaya çalışıyodum. Bi ara klavyeye elim çarptı buldum :WEq:EW ::: Alt+F11 Yapınca full ekran oluyo. Minecraft oynıyanlar için: f5 Yapıcaksanız ALT+f5 yapın f3 yapıcaksanız ALT+f3 yapın •

Arkadaşlar üçüncü parti bir yazılım kullanmadan bu sorunu çözmek istiyorum. Windows 8.1 de çözüme ulaşıldığı gibi halen Windows 10 da çözüme ulaşılamamakta. Sorunu çözen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Uyguladığım çözüm; Masaüstü çözünürlüğünü düşük bir çözünürlüğe alarak en boy oranını koruyu, tam ekrana ölçeklendir şeklinde değiştiriyorum.

Ben bu şekilde aştım olayı deneyin isterseniz

"Selam arkadaşlar yeni sistem değiştirdim önceki kartım Nvidia idi yeni sistemde mönitörü AOC 144hz Freesync alınca ekran kartını da AMD Rx 480 aldım. Format vs'den sonra CS:GO yükledim.

Nvidia panelinden tam ekran sorununu bir tıkla hallediyordum. O kadar nette aramama rağmen AMD kartlarda tam ekran sorununu bulamadım ve klasik Türk taktiğime geçtim :D deneme yanılma yolu ile bayaa bir kurcaladım ve sonunda olay çözüldü. İnternet ortamında olmadığı için bu çözümü forumda paylaşayım dedim.

1: AMD Radeon Kartımızın ayarlarına giriyoruz. Bunun için masaüstüne sağ tıklayıp ardından Radeon Ayarları'na tıklıyoruz.

2: Ekran Ayarları'ndan ölçekleme modu "Tam panel" yapıyoruz
CS-GO-AMD-Radeon-Kartlarda-1024x768-Tam-ekran-cozumu-black-border-full-screen-1.png

3: Gaming kısmına gelip sağ üst köşeden "ekle" diyoruz
CS-GO-AMD-Radeon-Kartlarda-1024x768-Tam-ekran-cozumu-black-border-full-screen-2.png

4: CS:GO nerede kurulu ise o dizine gidip csgo.exe dosyasını seçiyoruz. (farklı bir dizin göstermediyseniz win 10 için "C:\Program Files\steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive")

CS-GO-AMD-Radeon-Kartlarda-1024x768-Tam-ekran-cozumu-black-border-full-screen-3.png

5: CS:GO Simgesi artık gaming kısmına geldi üzerine tıklıyoruz

CS-GO-AMD-Radeon-Kartlarda-1024x768-Tam-ekran-cozumu-black-border-full-screen-4.png

6: Açılan yerde profil ayarların'dan yine "Tam panel" seçiyoruz

CS-GO-AMD-Radeon-Kartlarda-1024x768-Tam-ekran-cozumu-black-border-full-screen-5.png

Benim sorunum bu şekilde halloldu, umarım size de yardımcı olur "

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı