Windows 10 Defender Hizmetlerini Kapatma

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Windows Defender Hizmetleri 100 MB harcıyor dostlar. 4 GB RAM'ı olan biri için felaket bir durum. Rehberlere baktım, hizmetlerde kapatmaya çalıştım olmuyor. Bir el atın. Bu dostun sadece CS:GO ve Warband oynar. Bir BAT dosyası hazırlarsanız canınızı yerim. Özellikle Defender'i kapatan, ayrıca gereksiz hizmetleri kapatan bir şey yapsanız bir teşekkürümü kaparsınız.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
BAT dosyası hazırlamak yerine kısaca özetleyeyim;

Windows simgesinin sağındaki arama butonuna basarak " regedit " yazın ve " Enter " tuşuna basın. Ardından açılan Regedit ekranında, sırasıyla;

HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Policies -> Microsoft -> Windows Defender'a kadar açın.

Ardından sağ taraftaki boşluğa sağ tıklayarak Yeni -> DWORD ( 32 bit ) Değeri seçeneğini seçin.

Açılacak olan yeni değerde " Yeni Değer #1 " yerine " DisableAntiSpyware " yazın ve " Enter " tuşuna basın.

Son olarak açılan bu değere çift tıklayarak; " Değer Verisi " kısmını 1 olarak değiştirin ve " Tamam " butonuna tıklayın.

Geriye kalan tek şey bilgisayarı yeniden başlatmak olacaktır. İyi forumlar dilerim.

Kardeşim gerçekten illet bir şey kayıt defterinden kapatmıştım

Başlangıç a regedit yaz.
HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>POLICIES>MICROSOFT>WINDOWS Defender dosyasına gel.

Boş bir alan a sağ tıklayıp yeni dword değeri 32 Bit'e tıkla.

Adını "disableantispyware" tırnaksız şekilde yazın.

Artindan dosyaya çift tıklayıp değer sayısını 0'dan 1'e getirip yeniden başlatın.

Not eğer isim oluşmazsa öncelikle Defender'a girip her şeyi devredışı bırakmalısın.

BAT dosyası hazırlamak yerine kısaca özetleyeyim;

Windows simgesinin sağındaki arama butonuna basarak " regedit " yazın ve " Enter " tuşuna basın. Ardından açılan Regedit ekranında, sırasıyla;

HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Policies -> Microsoft -> Windows Defender'a kadar açın.

Ardından sağ taraftaki boşluğa sağ tıklayarak Yeni -> DWORD ( 32 bit ) Değeri seçeneğini seçin.

Açılacak olan yeni değerde " Yeni Değer #1 " yerine " DisableAntiSpyware " yazın ve " Enter " tuşuna basın.

Son olarak açılan bu değere çift tıklayarak; " Değer Verisi " kısmını 1 olarak değiştirin ve " Tamam " butonuna tıklayın.

Geriye kalan tek şey bilgisayarı yeniden başlatmak olacaktır. İyi forumlar dilerim.
Evet onu yaptım fakat virüs korumasının kapandığını söylüyor ama görev yöneticisinde hala çalışıyor.

Hizmetlerden Windows Defender'ı bul ve özelliklerden devre dışı yap.
Devre dışı bırakılmıyor maalesef.
Bi emin olun bu tek geçerli yöntem tekrar gözden geçirin.
Hocam detaylı anlatıyorum. Şimdi dediğinizi yapıyorum. Fakat bilgisayarı tekrar başlattığımda aynı yapmadığımdaki gibi gösteriyor. Yani şu şekilde;
1.PNG

Hocam detaylı anlatıyorum. Şimdi dediğinizi yapıyorum. Fakat bilgisayarı tekrar başlattığımda aynı yapmadığımdaki gibi gösteriyor. Yani şu şekilde;Eki Görüntüle 547610

Bende de öyle olmuştu işlemi tekrarladığın taktirde kalıcı olacaktır.

Hocam detaylı anlatıyorum. Şimdi dediğinizi yapıyorum. Fakat bilgisayarı tekrar başlattığımda aynı yapmadığımdaki gibi gösteriyor. Yani şu şekilde;Eki Görüntüle 547610

Baktım şimdi bunun otomatik silinmesi için kayıt defteri temizleyicilerin açık veya sistem çalışırken başka bir program temizliyor olabilir başka bir anti yazılım veya Smart defrag gibi harddisk temizleyicileri vs varsa kapatıp bir daha deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı