Windows 10 Defender virüs koruma aktifleştirme

Atakan81

Femtopat
Merhaba, öncelikle sağlıklı günler dilerim.
İnternette birçok konu ve çözüm olduğunun farkındayım fakat hangisi denediysem hiçbiri çözüm olmadı, bildiğiniz üzere Windows Defender virüs koruma ile ilgili yeniden başlatma isteyen ve yeniden başlat butonuna basıldığında hata veren bir sorun var ve ben de bunu yaşayanlardan biriyim. CMD komutları, kayıt defteri üzerinden silmeler, yeni oluşturmalar, değer değiştirmeler vb birçok çözümü denedim ancak sonuç alamadım. Verebileceğim tüm detayları vermeye çalışıyorum; CMD'ye DISM.exe /online /temizleme-görüntü /scanhealth şu komutu girdiğimde error: 87 alıyorum. DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth şu komutun sonucu ise.
[==========================100.0%==========================] the restore operation completed successfully.
The operation completed successfully. Bu şekilde. DISM.exe /online /cleanup-image /startcomponentcleanup bu komutu girdiğimde sonuç.
[===== 10.0% ]
[==========================100.0%==========================]
The operation completed successfully. Bu şekilde. Şu an sfc /scannow bu komutu işliyor ve %17 seviyesinde Complete. ^c yazdı ve durdu.
Bilgisayarda çok sayıda oyun mevcut (orijinal) bu yüzden format atmak istemiyorum, yardımcı olursanız çok çok sevirim, şimdiden teşekkür ederim.
Sistem bilgilerim:
MSI B450M PRO- M.2
AMD Ryzen5 2600X.
MSI Armor GTX1080OC.
G.Skill Sniper X 8x2 3000MHz 2933MHz de sorun çıkartıyordu, bu yüzden 2600MHz civarlarında çalıştırıyorum XMP profil1.
SanDisk 240GB SSD.
WD Blue 1TB 7200RPM.
Corsair 80+ 600W.
Win 10 Pro 64 Bit sürüm2004.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 hakkında pek bir bilgim yok büyük ihtimalle bu taktikleride denemişsindir yada biliyorsundur;
Herhangi bir antivirüs kullanıyorsan,
Yada herhangi bir uygulama engel oluyorsa başka kaliteli av ile tarama yapıp sorunu çözdükten sonra tekrar deneyebilirsin
umuraım bilmiyorsundur :D

Windows 10 hakkında pek bir bilgim yok büyük ihtimalle bu taktikleride denemişsindir yada biliyorsundur;
Herhangi bir antivirüs kullanıyorsan,
Yada herhangi bir uygulama engel oluyorsa başka kaliteli av ile tarama yapıp sorunu çözdükten sonra tekrar deneyebilirsin
umuraım bilmiyorsundur :D
Biliyorum :(. Ama sorun yok dosya mosya gözden çıkartıp format attım, zaten hiçbir antivirüs programına güvenmem, sorunu çözeceklerini de zannetmiyordum sonuçta antivirüste bir virüs 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı