Windows 10 Deneme Sürümü Bitince OEM Key Satın Almadan Hala Kullanmaya Devam Edebilir Miyim?

Josque

Hectopat
Yakında masaüstü bir bilgisayar alacağım. Windos 10 deneme sürümü kurulum hizmeti dahil olarak almayı düşünüyorum. Peki bu Windows 10 deneme sürümü bitince ben hala oyun oynamaya internete girmeye vs. devam edebilecek miyim? Yoksa bilgisayar açılmayacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat önemli güncellemeleri alamazsınız ve sürekli etkinleştirme uyarısı alırsınız. İnternetten dijital key satan siteler mevcut. Dilerseniz oradan satın alıp lisanslama yapabilirsiniz.

Kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat önemli güncellemeleri alamazsınız ve sürekli etkinleştirme uyarısı alırsınız. İnternetten dijital key satan siteler mevcut. Dilerseniz oradan satın alıp lisanslama yapabilirsiniz.
Merak ettiğim bir konu var deneyemedim henüz cevaplayanda olmadı. Hali hazırda kullandığım Retail keyim var oem değil yani anakarta gömülü değil anlamına geliyor diye biliyorum. Şimdi sistemimdeki orjinal keyi kullanırken yeni bir pc alacağım onun HDD sine yine aynı key ile windows 10 pro kuracağım. İkiside aynı anda kullanılabilir mi? Benim bildiğim oem key anakarta gömülü tek kullanımlık retail ise her pc ye yüklenebilir tekrar tekrar fakat aynı anda 2 farklı pc de olur mu onu öğrenmek istiyorum.

Yakında masaüstü bir bilgisayar alacağım. Windos 10 deneme sürümü kurulum hizmeti dahil olarak almayı düşünüyorum. Peki bu Windows 10 deneme sürümü bitince ben hala oyun oynamaya internete girmeye vs. devam edebilecek miyim? Yoksa bilgisayar açılmayacak mı?
Kurulum hizmeti denen şeyi 2. bir bilgisayar ve USB bellek ile kendiniz yapabilirsiniz. Evde eski bir bilgisayar varsa o hizmete boşuna para verme.

Benim şuanki laptopumda windows 7 home premium 64 bit OEM lisansı var.Windows 10 iso indirirken lisanslı windows 10 mu olur?
Upgrade gibi geçiş yapanlarınki orjinal windows olarak devam etmişti şuanda nasıl durum bilemiyorum. Ben laptopta becerememiştim hdd si arızalı 90% ondan olmadı ilk geçiş zamanlarında.

Benim şuanki laptopumda windows 7 home premium 64 bit OEM lisansı var.Windows 10 iso indirirken lisanslı windows 10 mu olur?
Eski bilgisayara Windows 10 aracı indirip başka bilgisayara kuracağım seçeneğini seçtikten sonra USB seçerek kurulum yapın. Kurulum bittikten sonra aynı USB yi yeni bilgisayarınıza takın. Bilgisayarı açtığınızda kurulum ekranı gelecektir. Dil ve kurulacağı diski seçip kurun. Lisans anahtarım yok derseniz deneme sürümü olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı