Windows 10 Denetim Masası ve Yönet Açılmama Sorunu

fozbek

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Windows 10'un çıktığı gün elimdeki Windows 7 Pro lisansını kullanarak Windows 10 Pro ya güncelledim sistemimi fakat yaklaşık bir hafta önce sol alttaki Windows simgesine sağ tıklayıp "Programlar ve Özellikleri" dediğim zaman açılmıyor, hatta bu konuyu yazıyı yazarken fark ettim, o kısımda "Ara, Çalıştır" hariç hiçbir seçenek tepki vermiyor. Aynı şekilde bilgisayarım > Sağ tuş > Yönet tepki vermiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? Daha önce bunun gibi bir sorun yaşamamıştım.

Yükseltme yapıldığında bu tip problemler çıkabiliyor. Yedek alıp sıfır kurulum yapın.

@Asım Demir Temiz kurulum yaparsam sistemi nasıl etkinleştirebilirim ? Bana Windows 10 için yeni serial verilmedi. Ek olarak temiz kurulumla ilgili kafama takılan bir soru var; Şuan da geçici olarak intel işlemci kullanıyorum, asıl işlemcim FX-6350. İntel işlemci varken kurulum yaparsam ve daha sonra işlemcimi değiştirirsem bir sorunla karşılaşır mıyım ?

Konu dışı: Facebook'tan istek gönderdim, kabul ederseniz sevinirim.

@Tim Anakart değiştirdiğim zaman sistemimi etkinleştiremeyecek miyim ? Bir nevi OEM mi oldu bu lisans ?

Anakart değişiminde mevcut lisans geçersiz olacaktır, tekrar etkşnleştirmek için telefonla Windows 8, 8.1 keyinizi etkinleltirebikeceksiniz.
Ancak Win 10'a yüksetme kısmı an itibariyle kesin değik.

O konuda kesin bir şey söyleyemem, ancak önceden aynı anahtarla yüksetle yapanlar için bir alternatif olacaktır düşüncesindeyim.

Temiz kurulum yaptım ve sorun çözüldü. Kurulum sırasında lisans istediği zaman yükseltme ile kurduğum Windows 10'da lisans öğrenme programıyla öğrendiğim lisansı girdim ve kabul etti. Cümle biraz uzun oldu sanırım. :) Hepinizi teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı