Windows 10 dijital lisans nasıl etkinleştirilir?

AyRıN MeN

Hectopat
Bilgisayarım oldukça eskidi. Ve Windows 10 yüzünden türlü sıkıntılar çıkartıyor Windows 7'ye geri döneceğim fakat Windows 10'u kaybetmek istemiyorum çünkü yaklaşık 3-4 ay sonra yeni bir bilgisayar alacağım ve Windows 10'a burada ihtiyacım olucak.

Buradaki esas problemin Windows anahtarımın olmaması. Biraz araştırma yaparak dijital lisans olayını öğrendim ve yeni bir bilgisiyarda dijital lisans etkinleştirmeyi merak ettim. Türlü araştırmalardan sonra sadece korsan çözümler buldum.

Acaba nedir bu dijital lisans? Nasıl etkinleştirilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan ki kullandığınız bilgisayarda OEM lisans mevcut ve onu başka bilgisayara aktaramazsınız. Ama alacağınız diğer bilgisayar freedos olursa OEM lisans satan yerlerden ucuza alabilirsiniz.

Windows 10 USB belleği hazırlamak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10 kurulum rehberi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu siteden Windows 10'u Ä°ndirin Windows 10'u indirip temiz kurulum yapın. Kurulum bittikten sonra Ayarlar - Güncelleştirme ve Güvenlik seçeneklerinden resimdeki yerden sistemi etkinleştirip orijinal yapabilirsiniz...
Ekran Görüntüsü (45).png

OEM Lisanslar
Kinguin --> Windows 10 Pro OEM Key | Buy on Kinguin
N11 --> Ms Wındows 10 Pro 32/64 Bıt Tr Oem - n11.com

İkisi de güvenilir sitedir. En düşük fiyat 89 lira şuan. 4-5 ay önce 45-50 liraydı ama bayağı artmış fiyat (n)

Anlaşılan Windows 10'a yükseltme yolu ile geçtiniz ve Windows 7 lisansı ile kullanıyorsunuz. Şu anki lisansınızı farklı bir Windows 10 kurulumunda kullanamazsınız çünkü kurulum Win7 keylerini kabul etmemekte. Keyinizi rufus ile alıp Win7 kurulumunda kullanabilirsiniz.

Windows 10 kurulum sırasında size ücretsiz dijital bir lisans veriyor ve süresiz. Key generic key ve "3V66T" ile bitiyor.

Şu konuyu inceleyebilirsiniz: Windows 10 Bedava Süresiz Retail Key Almak

Anlaşılan Windows 10'a yükseltme yolu ile geçtiniz ve Windows 7 lisansı ile kullanıyorsunuz. Şu anki lisansınızı farklı bir Windows 10 kurulumunda kullanamazsınız çünkü kurulum Win7 keylerini kabul etmemekte. Keyinizi rufus ile alıp Win7 kurulumunda kullanabilirsiniz.

Windows 10 kurulum sırasında size ücretsiz dijital bir lisans veriyor ve süresiz. Key generic key ve "3V66T" ile bitiyor.

Şu konuyu inceleyebilirsiniz: Windows 10 Bedava Süresiz Retail Key Almak

O dediğiniz ' Windows 10 Home' versiyondan 'Windows 10 Pro' için geçici yükseltme anahtarıdır. Daha sonra etkinleştirme hatası verecektir. Hatta Recep Baltaş paylaşmıştı o geçici lisans anahtarını...

Son düzenleme:
O dediğiniz ' Windows 10 Home' versiyondan 'Windows 10 Pro' için geçici yükseltme anahtarıdır. Daha sonra etkinleştirme hatası verecektir. Hatta Recep Baltaş paylaşmıştı o geçici lisans anahatarını...
Geçici değiller. Windows 10 temiz kurulumunda verilmekte. Konuda yazdığım üzere Windows 10 Pro Redstone 2 sürümünde denedim ve şu an 1709 sürümünü kullanıyorum. Senelerdir etkinleştirme hatası almıyorum ve konuda belirttiğim gibi süresiz lisanslar.

Ancak deneyen bazı arkadaşlar onlarda böyle bir durum olmadığını bazıları ise olduğunu söylediler.

O verilen lisans anahtarı ile yükseltme yaptım, hatta temiz kurulum yaptım zamanında ama ürün internete bağlandığı zaman lisans hatası vermişti... Temiz kurulumu ne zaman yaptınız?
Ayrıca Windows 10 açığı olma ihtimali de var ama çoktan kaldırmışlardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı