Windows 10 DirectX 12 ile oyunların açılmaması

FakeGamer45

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 10 güncellemesiyle gelen DirectX 12 ile neredeyse hiçbir oyunum açılmamaya başladı. Örnek Battlefield 3 almıştım önceden açılıyordu, DirectX 12 olduktan sonra açılmamaya başladı ve bir alt sürümlerini yüklemeye çalıştığımda da hata alıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz muhtemelen DirectX 12 olmasından kaynaklanmıyor. Oyunu açmaya çalıştığınızda ne gibi bir hata geliyor ya da hiç tepki vermiyor mu? Eğer "xxx.dll" bulunamıyor diyorsa internetten en güncel DirectX'i indirip kurun sorun çözülecektir. Hiç tepki vermiyor ise sorun oyundan kaynaklanıyor demektir.

Sorununuz muhtemelen DirectX 12 olmasından kaynaklanmıyor. Oyunu açmaya çalıştığınızda ne gibi bir hata geliyor ya da hiç tepki vermiyor mu? Eğer "xxx.dll" bulunamıyor diyorsa internetten en güncel DirectX'i indirip kurun sorun çözülecektir. Hiç tepki vermiyor ise sorun oyundan kaynaklanıyor demektir.

Sadece Battlefield 3 için değil, Dishonored, Prison Architect'te falan da oluyor. Tıklıyorum hiçbir tekpi vermiyor. Ayrıca DirectX'in son sürümünü yüklemeye çalıştığımda an international error hatası alıyorum. Bu hatayı internette araştırdığımda DirectX'in Regedit'teki bir dosyayla ilgili olduğu söyleniyor. Regeditteki dosyayı da anlatıldığı gibi değiştirdiğimde gene aynı hatayı almaya devam ettim. PC'ye format atmadan şu sorunu çözmek istiyorum.

Sadece Battlefield 3 için değil dishonored prison arthitechde falanda oluyor tıklıyorum hiçbir tekpi vermiyor ayrıca DirectX'in son sürümünü yüklemeye çalıştığımda an international error hatası alıyorum. Bu hatayı internette araştırdığımda DirectX'in Regedit'teki bir dosyayla ilgili olduğu söyleniyor regeditteki dosyayı da anlatıldığı gibi değiştirdiğimde gene aynı hatayı almaya devam ettim PC'ye format atmadan şu sorunu çözmek istiyorum.

Oyunlar orijinal mi? Oyunu kaldırıp tekrar kurmayı deneyin (Save dosyalarını yedeklemek mantıklı olacaktır). DirectX kurulumunda hata vermesi de başka bir sorun. Şu adresten tekrar kurmayı deneyin: Download DirectX End-User Runtime Web Installer from Official Microsoft Download Center (kurulum esnasında internet bağlantısı gerekli) Downloada bastıktan sonra soldaki iki tik işaretini kaldırıp "No thanks and continue"ye tıklayın. 30 saniye içinde download başlamaz ise "Click Here" yazan yere tıklayın.

Oyunlar orijinal mi? Oyunu kaldırıp tekrar kurmayı deneyin (Save dosyalarını yedeklemek mantıklı olacaktır). DirectX kurulumunda hata vermesi de başka bir sorun. Şu adresten tekrar kurmayı deneyin: Download DirectX End-User Runtime Web Installer from Official Microsoft Download Center (kurulum esnasında internet bağlantısı gerekli) Downloada bastıktan sonra soldaki iki tik işaretini kaldırıp "No thanks and continue"ye tıklayın. 30 saniye içinde download başlamaz ise "Click Here" yazan yere tıklayın.

Dediğiniz yaptım fakat hatam devam etti, oyunlarım orijinal ve önceden açılıyordu. Dosya doğrulamasıda yaptım silip tekrar yükledem gene aynı sorun devam etti. Bu foto DirectX'in yüklenirkenki sorunu.

Dosya Ekleri

• erkan alıntısı.PNG
    erkan alıntısı.PNG
    40,4 KB · Görüntüleme: 818
Herhangi bir sorun olmaz sadece tekrar yüklemek zorunda kalırsın. DirectX Happy Unistaller kullanarak kaldır.

Şu an indiriyorum deneyip haber vereceğim.

Herhangi bir sorun olmaz sadece tekrar yüklemek zorunda kalırsın. DirectX Happy Unistaller kullanarak kaldır.

Dxdiag'ımda DirectX versiyonum 12 olarak gözüküyor ama happy Uninstall'da 9.0 gözüküyor bu bir sorun mu?

Key istiyor. :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı