Windows 10 disk bölme

EwNarM

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarıma format atacağım ve dosyalarımı kaybetmemek için C diskini böldüm ve yeni bir disk oluşturdum. Önemli dosyaları buraya attım.
Format atarken bu diskleri silmeden format atabilir miyim?
Eğer oluyorsa formattan sonra bu diskleri tekrar birleştirebilir miyim?

Evet, ben genellikle C ve D olarak kullanıyorum. D diskine oyunlarımı yüklüyorum. Format attığım zaman ise sadece C diskindeki yani Windows’un kurulu olduğu kısımı formatlıyorum ve kurulum yaptıktan sonra Steam oyunlarımı görüyor. Sorunsuzca oyunlarımı oynayabiliyorum.

Windows yüklemesi yaparken Windows senden Windows'u nereye yüklemek istediğini soracaktır, burada böldüğün diski ve eski Windows yüklü diski göreceksin bunları boyutlarından ayırt edebilirsin. Windows'u yüklemek istediğin diski biçimlendirip yeni Windows'u buraya kurabilirsin böldüğün diskteki dosyalar kalır. Ancak böldüğün diski tekrar birleştirebilir misin bilmiyorum. Fakat birleştirmeni önermiyorum bir diskinde Windows kurulu olsun diğer diskinde oyunların, belgelerin vs.

Formatı attım. Format esnasında yedeklediklerim harici tüm diskleri sildim ve Windows'u kurdum.
Bilgisayar açılınca yedeklerimi C diskine aktardım ve disk yönetiminden oluşturduğum diskleri silip C diskini genişlettim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı