Windows 10 Disk Hataları Onarılıyor...

baranozdemirs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Hp Envy notebook'um var.Yani adı notebook olarak geçiyor ama normal notebooklardan büyük.Orjinalinde Windows 7 kullandığım bilgisayara birkaç ay önce Windows 10'u yükledim. Sorun burada başladı.Bilgisayar çok ağır çalışmaya başladı.Donmalar başladı.Dün yine aynı donma olayları olunca tabiri caizse bilgisayara yumruğu 'indirdim'.Ve bilgisayar kapandı. Sonrasında açtığımda sırasıyla "Otomatik onarıma hazırlanıyor","Kişisel bilgisayarınızda tanılama yapılıyor ve son olarak "Disk hataları onarılıyor bu bir saatten fazla sürebilir" yazılarıyla karşılaştım. İnternette araştırdığıma göre ; bad sector olma ihtimali varmış. Format atın ya da Harddisk'i değiştirin diyorlar.Lütfen yardım edin :cry:

Merhaba arkadaşlar Hp Envy notebook'um var.Yani adı notebook olarak geçiyor ama normal notebooklardan büyük.Orjinalinde Windows 7 kullandığım bilgisayara birkaç ay önce Windows 10'u yükledim. Sorun burada başladı.Bilgisayar çok ağır çalışmaya başladı.Donmalar başladı.Dün yine aynı donma olayları olunca tabiri caizse bilgisayara yumruğu 'indirdim'.Ve bilgisayar kapandı. Sonrasında açtığımda sırasıyla "Otomatik onarıma hazırlanıyor","Kişisel bilgisayarınızda tanılama yapılıyor ve son olarak "Disk hataları onarılıyor bu bir saatten fazla sürebilir" yazılarıyla karşılaştım. İnternette araştırdığıma göre ; bad sector olma ihtimali varmış. Format atın ya da Harddisk'i değiştirin diyorlar.Lütfen yardım edin :cry:

Hocam "Bad Sector" HDD ile ilgili bir sıkıntı. Donmalar da HDD'den kaynaklanıyor. Windows 10 kurarken yanlış birşey yapmış olabilirsin HDD'ne. Benim sana önerim, hiç uğraşma ve bir SSD al. Sisteminin açılış, kapanış hızı değişir, çabuk açılır-kapanır. Dosyalar hızlı yüklenir.

Yeni bir HDD ya da SSD almanda fayda var. Sanırsam HDD'nin ömrü bitmiş ya da fiziksel bir hasar almış.

Çözümü burada: Bad Sector Onarma Kesin Çözüm / Bad Sector Onarma Programı Bad Sector
Bu arıza ile uğraşacağına SSD alman daha mantıklı.

Bad sectorler çok büyük olmadıkça HDD içinde sıkıştırılabiliyor. Öncelikle Harddikse tamamen bir format atıp sonra Windows kurulumu yaparak test edin. Donmalar ve açılmama sorunu devam ederse bootable bad sector sıkıştırıcı programlar var. Küçük bad sectorler için HDD değiştirmeye gerek yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı