Çözüldü Windows 10 Disk, ISO dosyası gibi gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TugraMete

Picopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 750 TI
İşlemci
AMD FX 6100 Six Core Processor
Herkese selam. Kısa süre önce ISO dosyasını indirdim ve oyunumu kurdum. Sonra çıkara basıp dosyayı sildim ama D diskim ISO'nun ismi olarak gözüküyor. Yardım edebilen var mı? Diskin ismini değiştiremiyorum.

1677420965242.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Disk yönetiminden D: Olana sağ tıklayıp sürücü harfini değiştir tıklayıp G harfini ver.
Sorun bu değil. Sorun muhtemelen Autorun kaynaklı. Bilgisayarı yeniden başlatma olayı aklıma gelmemişti, Autorun'ı sildikten sonra yeniden başlatma yapılmalı.
Herkese selam. Kısa süre önce ISO dosyasını indirdim ve oyunumu kurdum. Sonra çıkara basıp dosyayı sildim ama D diskim ISO'nun ismi olarak gözüküyor. Yardım edebilen var mı? Diskin ismini değiştiremiyorum.

Eki Görüntüle 1683056
Diskte gizli bir autorun.inf dosyası mevcut olabilir diye düşünüyorum. Önce klasör seçeneklerine girip "Gizli dosyaları göster" seçeneğini açıp "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğini kapatın, sonra ise diske girip autorun.inf varsa silin.

Sorun muhtemelen budur diye düşünüyorum. Şayet yine düzelmezse Kaspersky Standard/Plus/Premium kurup tam tarama yapın.

Diskte gizli bir autorun. İnf dosyası mevcut olabilir diye düşünüyorum. Önce klasör seçeneklerine girip "gizli dosyaları göster" seçeneğini açıp "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğini kapatın, sonra ise diske girip autorun. İnf varsa silin.

Sorun muhtemelen budur diye düşünüyorum. Şayet yine düzelmezse Kaspersky Standard/Plus/Premium kurup tam tarama yapın.

Sildim ama düzelmedi bir de Malwarebytes ile tarama yaptım önceden zaten.

Sildim ama düzelmedi bir de Malwarebytes ile tarama yaptım önceden zaten.

Kaspersky ile de tarayın. Belli ki sisteme bir zararlı girmiş. Daha önceden benzerini yaşayan bir arkadaş vardı, Kaspersky ile tarayıp çözmüştü. Malwarebytes ile taramak tek başına yeterli değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Autorun Windows başladığında etkin oluyor diye biliyorum o yüzden PC'yi yeniden başlatacağım 20 dakikaya gelirim eğer autorun işe yararsa çözülmüş olarak işaretleyeceğim.

Disk yönetiminden D: Olana sağ tıklayıp sürücü harfini değiştir tıklayıp G harfini ver.
Sorun bu değil. Sorun muhtemelen Autorun kaynaklı. Bilgisayarı yeniden başlatma olayı aklıma gelmemişti, Autorun'ı sildikten sonra yeniden başlatma yapılmalı.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı