Çözüldü Windows 10 "DistributedCOM" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Zekcek

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Win 10 Pro orjinal kullanıyorum. Uzun zamandır bu hatayı alıyorum. Hata meydana gelince bilgisayar kapanıyor. Bu hatanın sebebi nedir?
Olay günlüğü logu
Kod:
Günlük Adı:    System
Kaynak:        Microsoft-Windows-DistributedCOM
Tarih:         18.05.2018 14:25:31
Olay Kimliği:  10016
Görev Kategorisi:Yok
Düzey:         Hata
Anahtar sözcükler:Klasik
Kullanıcı:     Local Service
Bilgisayar:    DESKTOP-RP2K9Q7
Açıklama:
uygulamaya özgü izin ayarları
{6B3B8D23-FA8D-40B9-8DBD-B950333E2C52}
CLSID'sine ve
{4839DDB7-58C2-48F5-8283-E1D1807D0D7D}
APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-19) olan NT AUTHORITY\Local Service kullanıcısına Yerel Etkinleştirme izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.
Olay Xml'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-DistributedCOM" Guid="{1B562E86-B7AA-4131-BADC-B6F3A001407E}" EventSourceName="DCOM" />
    <EventID Qualifiers="0">10016</EventID>
    <Version>0</Version>
    <Level>2</Level>
    <Task>0</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2018-05-18T11:25:31.253846500Z" />
    <EventRecordID>5413</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="1332" ThreadID="1364" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>DESKTOP-RP2K9Q7</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-19" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="param1">uygulamaya özgü</Data>
    <Data Name="param2">Yerel</Data>
    <Data Name="param3">Etkinleştirme</Data>
    <Data Name="param4">{6B3B8D23-FA8D-40B9-8DBD-B950333E2C52}</Data>
    <Data Name="param5">{4839DDB7-58C2-48F5-8283-E1D1807D0D7D}</Data>
    <Data Name="param6">NT AUTHORITY</Data>
    <Data Name="param7">Local Service</Data>
    <Data Name="param8">S-1-5-19</Data>
    <Data Name="param9">LocalHost (LRPC Kullanan)</Data>
    <Data Name="param10">Yok</Data>
    <Data Name="param11">Yok</Data>
  </EventData>
</Event>

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu hata önemli bir hata mı? Herhangi bir sorun yaşatır mı? Temiz kurulum yapsak yine bu hatayı alır mıyız?
Bendeki bu hatanın nedeni PSU'nun yarattığı bir sorunmuş. PSU değiştirdim ve bilgisayar bu hatayı vererek kapanmıyor artık. Kurulumla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Benim tecrübem donanımsal olarak çözüldü.
En sondaki işlem yapılamıyor. Ekle aktif değil. Hesap yönetici hesabı. Zaten tek hesap var.

Bende de bu sorun var format attım ama düzelmedi sanırım donanımsal bir sıkıntı var sorunu çözebilen var mı ?

Benim bu hatayı alma sebebim cooler master vertical gpu aparatımmış değiştirdim sorun düzeldi.

Artı -1 Eksi
Aynı hatayı ben de almaya başladım. İlk aşamayı yaptım fakat ikinci aşamada "başlatma ve etkinleştirme izinleri" kısmında bende de "ekle" butonu çıkmadı. Yönetici hesabı. Sorunu çözebilen var mı?

Bu video çok açıklayıcı gerçekten. Yalnız benim sorunum regedit üzerinde izinleri değiştirirken şu hatayı veriyor olması. Bu sadece bir değer üzerinde böyle oluyor ve nedenini bilemiyorum.

393194

Bu hata önemli bir hata mı? Herhangi bir sorun yaşatır mı? Temiz kurulum yapsak yine bu hatayı alır mıyız?

Bendeki bu hatanın nedeni PSU'nun yarattığı bir sorunmuş. PSU değiştirdim ve bilgisayar bu hatayı vererek kapanmıyor artık. Kurulumla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Benim tecrübem donanımsal olarak çözüldü.

Çözüm
Bende kapanma olmuyor ve hata almaya devam ediyorum. Ayrıca laptop kullanıyorum. Bir süre sonra temiz kurulum ile format atmayı düşünüyorum bakalım o zaman bir şey değişmez ise tekrar yazarım buraya. Format sonrası sanırım yazılımsal mı değil mi anlaşılır.

Aynı sorun bende de mevcut. Windows 10 Pro 1903 yüklü. Çoğu kişi gibi bende son adıma geldim Başlatma ve Etkinleştirme İzinleri bölümü deaktif. Kullanıcı hesabını da kontrol ettim. Administrator grubunda hesabım. Çözebilen var mı acaba ? Teşekkürler..

Bu sorun birçok sebepten meydana gelebiliyor, ben de aynı sorunla çok uğraştım. Konu hakkında birçok çözüm yolu mevcut. Bunlardan bazıları sırasıyla;

• PSU değişikliği (aşırı PSU ısınması, PSU güç yetersizliği)
  • Windows 10 yazılımsal hata
  • RAM slotu sorunu (anakart üzerindeki RAM slotlarında oluşan fiziksel sorun)
  • Ekran kartı yazılımsal hata

Yoğun araştırmalarım sonucu bu çözümlere rastladım. Sırasıyla çözüm yollarını denerseniz bu sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı