Çözüldü Windows 10 "Donanım ayarlarınız değiştirildi." Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

J4UNE

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar hocam.

Laptobum HP 15-ba026nt, ekran kartı AMD R5430.

AMD
kendi sitesinden driverını indirip kurdum son sürümüyle ve yeniden başlattım. Ama şimdi her bilgisayı açtığımda açtığımda bu uyarıyı alıyorum;

Adsız.png

CCleanerdan başlangıçta çalışan yazılımların ve zamanlanmış görevlerin bir dökümanları:

Dosya Ekleri

• startup.txt
    2,2 KB · Görüntüleme: 171
  • zamanlanmıs.txt
    2,1 KB · Görüntüleme: 193
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silin ve buradak 17.6.2 sürücüyü kurun:

Mobile

Dediğiniz gibi DDU son sürüm ile sürücü kaldırdım. Ve verdiğiniz linkteki Crimson ReLive Edition 17.6.2 Optional driverını indirip kurdum dosyaları çıkarttıktan sonra Amd Readon açıldı ve ordan driverı kurması için hızlı kurulum dedim. başarıyla yükledi ve yeniden başlattım. Şimdi ise AMD readon ayarları açılmıyor;

Adsız.png

Ve gördüğünüz gibi driver heme yanlış hem tam yüklenmemiş.
Ha birde görüntü bağdaştırıcılarında R5 M430'un yanında 'AMD Radeon(TM) R4 Graphics' diye bağdaştırcı daha vardı o da şuan yok :/

Adsız.png

Laptop emanet şimdi, düzeltmem lazım hocam.

Bu sürümü deneyin o zaman yine sürücüyü kaldırıp:

APU

Hocam gördüğünüz gibi yine M330 yükledi? Diğer kuruluma göre sorunsuz kurdu ama yine yanlış driver yine yanlış driver :/ Gıcık olmaya başladım AMD'ye:

Adsız2.png

Not (bi çare olur diyerekten):

R5 M430 driverını Driverpack Solution ile kurmayı da denedim denemelik olarak. Aşağıda resimde olduğu gibi buluyor ekran kartını;

Adsız3.png

Tam anlamıyla yükledi ama yine konu başlığındaki sorun ortaya çıkıyor.

Adsız.png

Not 2:

HP Yazıcılar, Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayarlar ve Diğer Ürünler İçin HP Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği
Adresindeki Sürücü-Grafik Kartları sekmesindeki driverlar işimizi görür mü?

Yanlış driver değil. Son verdiğim sürücüyü yükledikten sonra açılışta uyarı almıyorsanız sorun yok demektir. AMD'nin aynı mimariden geliştirerek piyasaya sürdüğü ekran kartları için GPU isimleri bir önceki model ile karışabilir, bu gayet normal.
Teşekkürler hocam, dediğiniz de olabilir cidden. PC performans olarak geri kendine geldi ve şuan hiçbir sorun yok.
Allah razı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı