Windows 10 Donma Sorunu

fenomennetwork

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda günde en az iki kez donma meydana geliyor. Donunca mouse veya klavye işlemiyor. Power tuşuna basılı tutarak kapatıp açmam gerekiyor. İnternette bulduğum sonuçlara göre sanıyorum bu sorun Windows 10'dan kaynaklanıyor. Bir kaç kez formatladım güncelleştirmeleri yaptım veya kapıyorum sorun düzelmiyor. Windows 10'a alıştığım için işletim sistemini de değiştirmek istemiyorum.
Bu sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen var mı? Ne yapabilirim?

Genelde CPU'nun aşırı yüklenmesi durumunda böyle şeyler olur, örnek verecek olursak aida64 stres testi yaparken fareyi oynatırken olur. Temiz kurulum yapmayı deneyin ve psunuzu kontrol edin stabil güç geliyor mu diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde CPU'nun aşırı yüklenmesi durumunda böyle şeyler olur, örnek verecek olursak aida64 stres testi yaparken fareyi oynatırken olur. Temiz kurulum yapmayı deneyin ve psunuzu kontrol edin stabil güç geliyor mu diye.
i5 6500 Sistemde Anakart Seçimi
Buradaki parçaları geçen sene bu zamanlar toplamıştım. Bir kaç yorum okuyunca windows 10'dandır diye düşündüm ama farklı bir şey de olabilir tabi. CPU yu zorlayacak oyun vs de açmıyorum ki kasam da sağlam açsam da sorun olacağını sanmıyorum.

Buradaki parçaları geçen sene bu zamanlar toplamıştım. Bir kaç yorum okuyunca windows 10'dandır diye düşündüm ama farklı bir şey de olabilir tabi. CPU yu zorlayacak oyun vs de açmıyorum ki kasam da sağlam açsam da sorun olacağını sanmıyorum.
Sorun güncel. Az öncede film izlerken bu problemle karşılaştım.

Aynı sorun benim bilgisayarımda da var. Monster tulpar T5 v8.1 model cihazım power tuşuna basılı tutup kapatmadan düzelmiyor.

Sorun güncel. Az öncede film izlerken bu problemle karşılaştım.
kasanın montajını sizmi yaptınız? türlü sebepleri olabilir power suble, yanlış takılan kablo sıralaması, hdd bad sectör, bios güncellemesi gerekebilir, tavsiye ederim.. (benim de başıma geldi ve sorun düzeldi)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı