Windows 10 Donma ve Siyah Ekranda Kalma Sorunu

paka

Hectopat
Bilgisayarım ekran kartından dolayı hata veriyordu, ben de temiz Windows 10 kurdum. Kurulumdan sonra sadece bir kere mavi ekran aldım fakat 3D programlar veya Photoshop kullanırken bilgisayar donuyor ve hiçbir tepki vermiyor. Daha sonra siyah ekran geliyor mecburen kapatma tuşundan restart atıyorum. Eğer programları kullanırken donma olmazsa programlardan çıkış yaptığım zamanlarda da donup kalıyor. Sorun yazılımsal mı yoksa ekran kartında mı bir problem var? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
Minidump ve AIDA raporu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donma sorunu büyük ihtimalle 1803 güncellemesi olan sistemi kurduysanız yaşadığınız bir problem. Windows 10 Pro RS3 kurun.
Cevabınız için teşekkürler. Aslında bugün daha az sorun çıkaracağını düşünerek Windows 8.1'i kurmak istedim fakat SSD ve HDD görünmediği için kurulum yapamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_20180611_215133.jpg
    IMG_20180611_215133.jpg
    363,3 KB · Görüntüleme: 64
Cevabınız için teşekkürler. Aslında bugün daha az sorun çıkaracağını düşünerek Windows 8.1 kurmak istedim fakat SSD ve HDD görünmediği için kurulum yapamadım.
SATA sürücüleriniz algılanmamış. Yapmanız gerekenler format belleğinin içine SATA adında bir klasör oluşturup SATA sürücülerinizi oraya atın sonra tekrardan format belleği boot edin ve disk kısmına kadar gelin oradan "Sürücü Yükle" kısmına tıklayın ve belleğinizden SATA sürücülerinizin bulunduğu klasörü seçin disklerinizi algıladıktan sonra kuruluma devam edebilirsiniz.

Ama ben yine de Windows 10 Pro 1709 yani RS3 kurmanızı tavsiye ederim.

SATA sürücüleriniz algılanmamış. Yapmanız gerekenler format belleğinin içine SATA adında bir klasör oluşturup SATA sürücülerinizi oraya atın sonra tekrardan format belleği boot edin ve disk kısmına kadar gelin oradan "Sürücü Yükle" kısmına tıklayın ve belleğinizden SATA sürücülerinizin bulunduğu klasörü seçin disklerinizi algıladıktan sonra kuruluma devam edebilirsiniz.

Ama ben yine de Windows 10 Pro 1709 yani RS3 kurmanızı tavsiye ederim.
Aygıt yöneticisi>disk sürücüleri>özellikler>sürücü ayrıntılarında system 32 klasörü içerisinde 3 sürücü var bunları mı format belleğine kopyalamam gerekiyor?

Bilgisayara 2-3 kez temiz windows 10 kurmama rağmen hiçbir şey değişmedi. En son windows ayarları> güncelleştirme ve güvenlik> kurtarma> bu bilgisayarı sıfırla ile tekrar windows yükledim şimdilik donma ve siyah ekran sorunları ortadan kalktı. Format işe yaramayan arkadaşlar bunu deneyebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı