Windows 10 Donuyor

Eugine

Femtopat
Daha fazla  
İlk öncelikle merhabalar. Bilgisayar elime ulaşalı 1 ay oldu. Bilgisayar ilk geldiğinde herhangi bir sorun yoktu. Ertesi gün Windows 10 yükletmiştim. Windows yüklendikten sonra bilgisayar donmaya başladı. Ardından yaşadığım yerden farklı bir şehire geldim. Tabii ki, yanımda bilgisayarı getirmiştim. Geldiğim yerde tanıdığım biri vasıtasıyla, donan bilgisayarımı tekrar format attırıp Windows yükletmiştik. Yoğunluk sebebiyle 2 gün sonra elimize ulaştı. Yaptığım ilk şey bilgisayar parçalarına bakmak oldu. Herhangi bir şey olmamıştı. Ardından bilgisayarı kullandım. Ve 2 gün sonra, bilgisayar tekrardan donmaya başladı. Bilgisayarı açıyorum, fare imlecini hareket ettiriyorum. Tam internet bağlantısı bağlayacakken bilgisayar donuyordu. Aradan yaklaşık 3-4 gün geçti ve ben yazıyı yazıyorum (Bilgisayar ilk geldiğinde herhangi bir sıkıntı yoktu.).
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sistem güncellemelerini yapmış mıydın? Ekran kartı özellikle etkiyelebilir yazılımsal olmadığını düşünüyorsan harddisk problemli olabilir değiştirmeyi veya başka bilgisayarda denemenizi öneririm.

Temiz kurulum yapın.
Site üzerinden Windows 10 temiz kurulum ve USB diski hazırlama konularına ilerleyin.
Temiz kurulum esnasında diskleri biçimlendirmeyi ihmal etmeyin.
Temiz kurulum yapıldıktan sonra doğru donanım driverlarını elden indirip bilgisayara kurun.
Sorun düzelmemesi durumunda bilgisayarı teknik servisine geri gönderin.
başka bilgisayarda denemenizi öneririm.
Ben önermem, bilgisayar daha yeni garanti varsa garanti dışı kalır.

Temiz kurulum yapın.
Site üzerinden Windows 10 temiz kurulum ve USB diski hazırlama konularına ilerleyin.
Temiz kurulum esnasında diskleri biçimlendirmeyi ihmal etmeyin.
Temiz kurulum yapıldıktan sonra doğru donanım driverlarını elden indirip bilgisayara kurun.
Sorun düzelmemesi durumunda bilgisayarı teknik servisine geri gönderin.

Ben önermem, bilgisayar daha yeni garanti varsa garanti dışı kalır.

Sistem toplama ise garantide problem yaşıyacağını sanmam o amaçla söylemiştim. Haklısın.

Driverlarına bakmayı deneyebilirsin ondan ya olabilir kesin bir şey söylemek yanlış olur yukarıda dendiği gibi temiz kurulum en iyisi olabilir. Teşekkürler.

-Windows.old dosyasını sil.
-Denildiği gibi güncel driverleri edin ve Windows Update'yi açık bırak.
-Defender devre dışı bırakbilirsin.
-Regedit'ten "MenuShowDelay" değerini düşür.
-Güç seçeneklerinden "Yüksek Performans'ı" seç.
-Arka plan uygulamalarını ve gereksiz konum, harita gibi kullanmadığın özellikleri kapatabilirsin. Bu özelliklere "Ayarlar/Gizlilik" kısmından ulaşabilirsin.
-Gene gizlilik kısmında etkinlik geçmişini sil ve bundan sonrasında da tutmasını engelle.
-Ayarlar/Depolama kısmında akıllı depolamayı açabilirsin.
-Windows Search, bitlocker, ebebeyn denetimleri gibi kullanmayacağın hizmetleri kapatabilirsin.

Hala sorun devam etmekteyse en son çare gerçekten bilen ve anlayan birinin temiz format atması veyahut makinenin servise yollanması.

-Windows.old dosyasını sil.
-Denildiği gibi güncel driverleri edin ve Windows Update'yi açık bırak.
-Defender devre dışı bırakbilirsin.
-Regedit'ten "MenuShowDelay" değerini düşür.
-Güç seçeneklerinden "Yüksek Performans'ı" seç.
-Arka plan uygulamalarını ve gereksiz konum, harita gibi kullanmadığın özellikleri kapatabilirsin. Bu özelliklere "Ayarlar/Gizlilik" kısmından ulaşabilirsin.
-Gene gizlilik kısmında etkinlik geçmişini sil ve bundan sonrasında da tutmasını engelle.
-Ayarlar/Depolama kısmında akıllı depolamayı açabilirsin.
-Windows Search, bitlocker, ebebeyn denetimleri gibi kullanmayacağın hizmetleri kapatabilirsin.

Hala sorun devam etmekteyse en son çare gerçekten bilen ve anlayan birinin temiz format atması veyahut makinenin servise yollanması.
Kankam pc açılıyor ardından herhangi bir yere dokununca donuyor. Yaşadığım yere dönünce temiz bir elden geçireceğim. Yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı