Windows 10 dosya konumunu aç seçeneğini kapatma

Merhabalar. Bir programın klasörüne ulaşım sağlanmamasını istiyorum ama masaüstünde kısayol olmasını istiyorum. Dosya konumunu aç seçeneği olacağı için klasöre ulaşılacaktır. Steam uygulamasına sağ tık yaptığımda nasıl böyle bir seçenek çıkmıyorsa bu uygulamanın kısayolunda da böyle bir şey olmasını istiyorum.

Nasıl yapıldığı hakkında bir fikrim yok ama bir tavsiyem olabilir. İsterseniz uygulamanın kısayolunu Belgelerim içinde bir yere yapın. O kısayolu sistem dosyası yapıp gizleyin ve onun kısayolunu da masaüstüne atın?
EDIT: Denedim ama yapamadım. Eğer yapabilirsem haber vereceğim nasıl yapıldığını.

Steam uygulamalarının kısayolu, Steam'e yönlendirecek şekilde ayarlanmıştır. Herhangi bir .exe dosyası ile bağlantısı yoktur. Işığı yakmak için elektrik lazım mesela. Elektrik yok ve elektriği vermek için jeneratörü çalıştırmanız gerek. Steam kısayolları da bu jeneratörü çalıştırmaya yarıyor. Gerisi artık oyun dosyasından çalışıyor.

Klasör izinlerini ayarlamayı deneyebilirsiniz.

Steam'de dosya konumuna ulaşamazsınız çünkü Steam'in kısayolu bir kısayol değil, URL dosyası. Normal kısayollar LNK uzantılı oluyor. URL dosyasını bir programa yönlendirmeyi araştırabilirsiniz.

Nasıl yapıldığı hakkında bir fikrim yok ama bir tavsiyem olabilir. İsterseniz uygulamanın kısayolunu Belgelerim içinde bir yere yapın. O kısayolu sistem dosyası yapıp gizleyin ve onun kısayolunu da masaüstüne atın?
EDIT: Denedim ama yapamadım. Eğer yapabilirsem haber vereceğim nasıl yapıldığını.
Teşekkürler. Ben de deneyim.
Mesela bir (korsan) oyunun kısayoluna dosya konumunu aç dendiğinde Windows'un oyunlarım diye bir klasörü açılırdı Win 7'de ve ulaşamazdım klasöre. Böyle bir şey de olsa olur.

Son düzenleme:
15965360546661511650445.jpg
15965361734121137427532.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı