Windows 10 dosya taşıma nasıl yapılır?

Sugibiyim

Femtopat
Daha fazla  
Örneğin her hangi bir müziği ya da oyunu bir klasörün içine atınca, direkt taşımıyor, sadece kopyalıyor.
Sürekli müzik, program, oyun vs indirdiğim için aynı şeyi yapmak sıkıcı oluyor.

Dosyaların kopyalanmak yerine direkt taşınmasını nasıl sağlarız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Örneğin herhangi bir müziği ya da oyunu bir klasörün içine atınca, direkt taşımıyor, sadece kopyalıyor.
Sürekli müzik, program, oyun vs indirdiğim için aynı şeyi yapmak sıkıcı oluyor.

Dosyaların kopyalanmak yerine direkt taşınmasını nasıl sağlarız?

Aynı sürücü içerisinde sürükle bırak yaparsan kopyalanmaz kes yapıştır yapmış olursun fakat bir sürücüden diğerine (mesela C den D ye) sürükle bırak yaparsan o zaman kopyala yapıştır yapmış olursun. Bu durumda kes yapıştır yapman gerekir.

Arkadaşlar dalga mı geçiyorsunuz :) kes yapıyorum zaten, veya dosyayı başka klasöre sürüklüyorum, yine de kopyalıyor. Sorun orada zaten.

Önceden böyle bir problem yoktu, sizce neden olmuş olabilir veya format dışında çözüm nedir?
Aynı sürücü içerisinde sürükle bırak yaparsan kopyalanmaz kes yapıştır yapmış olursun fakat bir sürücüden diğerine (mesela C den D ye) sürükle bırak yaparsan o zaman kopyala yapıştır yapmış olursun. Bu durumda kes yapıştır yapman gerekir

Windows'u ssd, depolama için hdd kullandığım için tüm ana klasörler, kısayol olarak masaüstüne ayarlanmış durumda. Sanırım sizin dediğiniz doğru.
Anladığım kadarıyla buna çözüm yok, teşekkür ederim, iyi günler

Arkadaşlar dalga mı geçiyorsunuz :) kes yapıyorum zaten, veya dosyayı başka klasöre sürüklüyorum, yine de kopyalıyor. Sorun orada zaten.

Önceden böyle bir problem yoktu, sizce neden olmuş olabilir veya format dışında çözüm nedir?

İster başka diskten farklı bir diske aktarım yapın her türlü kes yapıştır ile ana konumdan dosyanın silinmesi gerekiyor.
Eğer dediğiniz gibi silinmiyorsa bu durumda virüs taraması yapmanızı öneririm.
Arama çubuğuna CMD yazın ve yönetici olarak başlatın.
Ardından sfc /scannow komutunu girin. Bozuk sistem dosyalarını tarar ve önbelleğe alınmış düzgün dosya ile değiştirir.
Tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatarak CMD'yi tekrar yönetici olarak başlatın ve DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth bu kodu girin. Bu da tamamlandıktan sonra yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

@Sugibiyim sol tık ile değil sağ tık ile sürükleyin ve taşı butonunu seçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı