Çözüldü Windows 10 dosyalar silinmeden yükseltme yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The10thDoctor

Hectopat
Yer
TARDIS
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 NH.QFLEY.004
Intel Core I5-12500H
Kingston DDR4 3200 MHz 16 GB RAM
RTX 3050Ti
Samsung 512 GB M.2 SSD
Meslek
Time Lord
Windows'u yükseltirken dosyalarımın silinmesini istemiyorum, çok önemli dosyalar var. Bunun için bir çözüm var mı?

Çözüm
Benim ISO'yla bunu denemeyin zira ne gibi bir sonuç çıkar bilmiyorum.

Ama normal ISO'yu indirip WinRAR'la klasöre çıkartıp içindeki setup ile kurulum yaparsanız size soracaktır.
Benim ISO'yla bunu denemeyin zira ne gibi bir sonuç çıkar bilmiyorum.

Ama normal ISO'yu indirip WinRAR'la klasöre çıkarttığınızda içindeki setup ile kurulum yaparsanız size soracaktır.
Teşekkürler. Microsoft'un sitesindeki Media Creation Tool'dan mı bahsediyorsunuz? 🙂

Windows'u yükseltirken dosyalarımın silinmesini istemiyorum, çok önemli dosyalar var. Bunun için bir çözüm var mı?

Normal şartlarta; normal kuruluma Boot ekranından devam edersin, disk bölümleme yerine gelince orada herhangi bir bölüm silmeden mevcut olan C diskini seçip ileri dersen sana bir uyarı çıkar, mevcut dataların windows.old'un içine aktarılacak tarzı, o zaman kurumca o klasörden alabilirsin. Ben böyle yapıyorum, hata yaparsan değişebilir, top sende.

Ya da Windows 10 ayarlarından dosyaları silmeden yenileme yaparsan kişisel dosyalarını tutar ama programlar silinir.

Her ihtimale karşı işlemleri yapmadan evvel, sisteminizin bir yedeğini mutlaka alın derim. Bu gibi işlemlerden sonra, gelişen risklerden korunmuş olursunuz. Önerdiğim yedekleme araçları AOMEI backupper veya Acronis True Image Home programları işinizi fazlasıyla görecektir. Tedbir her zaman iyidir. Yedeklerinizi, ayrı bir disk alanına alırsanız daha mantıklı olacaktır. Saygılarımla.

Geri
Yukarı