Çözüldü Windows 10 dosyaları sakla seçeneği ile sıfırlanırken sadece C diski mi silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erhann_23

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Radeon R5 M330
İşlemci
i5 6200U
Bilgisayarıma format atacağım da sıfırlarken ekrana gelen "dosyalarımı sakla" ve "her şeyi sil" seçeneklerinden "dosyalarımı sakla" dersem sadece C diski mi silinecek? Ben de bir de E diski var ve onun kalması lazım sadece C'yi sileceğim. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O kısımda her şeyi sil e bastıktan sonra sonra sürücülerle ilgili bir sekme gelecek önünüze orada sadece Windows'un kurulu olduğu sürücüye basarsanız C sürücündeki her şey silicenek ve tekrar kurulacak e sürücüsü aynı şekilde kalacaktır.
Windows indirilsin mi sorusu kendi tercihiniz 'evet' yaparsanız ISO dosyasını baştan indirip kuracak 'hayır' yaparsanız kendi PC'nin içindeki paketler ile kurulum yapacak.

1644415392144.png

Ayarlarınızı bu şekilde olmalıdır.

1644415369248.png
O kısımda her şeyi sil e bastıktan sonra sonra sürücülerle ilgili bir sekme gelecek önünüze orada sadece Windows'un kurulu olduğu sürücüye basarsanız C sürücündeki her şey silicenek ve tekrar kurulacak e sürücüsü aynı şekilde kalacaktır.
Windows indirilsin mi sorusu kendi tercihiniz 'evet' yaparsanız ISO dosyasını baştan indirip kuracak 'hayır' yaparsanız kendi PC'nin içindeki paketler ile kurulum yapacak.

1644415392144.png

1644415369248.png

Çözüm

Eki Görüntüle 1300151

Eki Görüntüle 1300150
Teşekkürler. Ben USB ile format atmaya karar verdim merakımdan sordum bu soruyu. İSO'yu yüklemeye başladımda 21H2 yazıyor. Benimki 20H2 bir sıkıntı olur mu?

Teşekkürler. Ben USB ile format atmaya karar verdim merakımdan sordum bu soruyu. ISO'yu yüklemeye başladımda 21H2 yazıyor. Benimki 20H2 bir sıkıntı olur mu?

Hayır bir sorun olmaz ben sadece 21H2 de UEFI başlamama sorunu yaşamıştım. Ondan dolayı Windows 10'un UEFI başlayan bir sürümünü kurup daha sonra sürüm yükseltmesi yapmıştım.

Hayır bir sorun olmaz ben sadece 21H2 de UEFI başlamama sorunu yaşamıştım. Ondan dolayı Windows 10'un UEFI başlayan bir sürümünü kurup daha sonra sürüm yükseltmesi yapmıştım.
Teşekkürler. Şu an setup'da İSO'yu bilgisayara atıyor. Ama çok yavaş 😅. Koskoca Windows yavaş olucak tabi.

Dosya Ekleri

• 20220209_220819.jpg
    20220209_220819.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı