Windows 10 dosyalarını USB belleğe kopyalamak

YASTBAS

Hectopat
Şimdi yakında iki tane FreeDOS laptop olacak elimizde. Daha önceden flash diskin birine program aracılığıyla Microsoft'un sitesinden Win10 kurdum. Ben Win10 yüklediğim flashın içindeki dosyayı kopyala yapıştır yapıp başka bir flasha kopyalasam olur mu? İki laptopa da aynı anda Win10 kurayım diye soruyorum. Yaylada olduğum için ilçeye gidip tekrar Win10 indirmem falan gerekecek.

Tam anlayamamış olabilirim, anladığım kadarıyla cevap veriyorum. Rufus ile flash diski yapılandırdıysanız, aynı flash disk içerisinden iki bilgisayara kurulum yapabilirsiniz. Ancak rufus ile kurulum yapmadığınız ikinci bir flash diske ilk flash diskteki verileri kopyalamak isterseniz, boot ekrarnında ikinci flash diskte sorun yaşarsınız. Windowsu kopyalayıp diğer bilgisayara atmak istiyorsanız, alternatif programlarla yapılabiliyor. Şahsen ben bu şekilde kurulum yapmanızı kesinlikle tavsiye etmem.

Sn. Recep Baltaş tarafından hazırlanan rufus ile flash oluşturma rehberi aşağıda yer almaktadır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Malesef böyle bir durumda olumlu cevap alamazsınız. Yukarıdaki video detaylı anlatıyor dilerseniz ayrıca bu videoda bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı