Windows 10 Driver Power State Failure Hatası

mahmutorhan

Femtopat
Bilgisayarım her zorlandığı zaman bu mavi ekran hatasını veriyor oyun oynarken hiçbir zaman vermedi genellikle Photoshop'ta büyük dosyalarda çalışırken veya render alırken bu hatayı alıyorum. Bu hata bilgisayarıma SSD ve 8 GB RAM taktıktan sonra olmaya başladı sorunun sebebini çözemedim acil yardımcı olabilecek biri var mı? Geçen gün Windows 10 RAM testini denedim bilgisayar komple çöktü yeni format attım.

Bilgisayarım her zorlandığı zaman bu mavi ekran hatasını veriyor oyun oynarken hiçbir zaman vermedi genellikle Photoshop'ta büyük dosyalarda çalışırken veya render alırken bu hatayı alıyorum. Bu hata bilgisayarıma SSD ve 8 GB RAM taktıktan sonra olmaya başladı sorunun sebebini çözemedim acil yardımcı olabilecek biri var mı? Geçen gün Windows 10 RAM testini denedim bilgisayar komple çöktü yeni format attım.
Ram arızalı olabilir veya küçük bir ihtimal PSU gerekli gücü veremiyor olabilir mi?

Ram arızalı olabilir veya küçük bir ihtimal PSU gerekli gücü veremiyor olabilir mi?
Laptop hocam Asus X550J Modeli
Ram 12gb
İşlemci i7 4700hq
Ekran Kartı gtx 950m

format sonrası windows 10 daki hiçbir sürücüyü kendim güncellemedim hepsi otamatik yapıldı acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Birde şimdi kontrol ettim biosum güncel değil. Çipsete de bakamak istiyorum onun güncel olup olmadığına nasıl bakabilirim?

Birde şimdi kontrol ettim biosum güncel değil. Çipsete de bakamak istiyorum onun güncel olup olmadığına nasıl bakabilirim?
Anakartın websitesinden son sürümü indirin başka bir şey yapmanıza gerek yok aslında.

IObit yazılımlarını kaldır, sürücü bulucu kullandın mı?
Ses sürücülerinizi güncelleyin. DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin.
Yok hocam sürücü bulucu kullanmadım windows 10 format sonrası dokunmadım kendi driverları kurdu onun dışında sadece chipseti kendim yükledim. DDU rehberi dediğiniz nedir?
IObit yazılımlarını kaldır, sürücü bulucu kullandın mı?
Ses sürücülerinizi güncelleyin. DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin.
Dediklerinizi yaptım şimdi yapmam gereken birşey var mı?

Son düzenleme:
DDU rehberi dediğiniz nedir?

Hocam onu da hallettim dün ama birşey değişmedi hala mavi ekran hatası alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı