Windows 10 DVD'den UEFI Destekli Bootable USB Yapmak

burhanaksendir

Kilopat
Daha fazla  
Yeni OEM lisans satın aldım Vatan'dan. Windows 10 Pro 64 OEM. Bunu UEFI destekli bir bootable USB yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD'deki güncel olmayan Windows sürümünü kurmanızın bir mantığı yok. Kutulu lisans aldınız sanırım, kod olarak verilmedi mi?

Onu kullanarak USB oluşturmayacaksınız zaten. Link verdiğim sırayla rehberlere göre güncel ISO dosyasını indirip bootable USB oluşturmanız gerek. Sistemi kurduktan sonra o lisans kodu ile aktifleştirme yapacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca Windows 10 ISO indirmeye çalıştım Microsoft sitesinden. İndirdim. USB olarak Rufus ile yazdırdım. Ama kurulum yapınca lisans kodumu kabul etmedi. Windows 10 Home Single Language olarak kurdu.

İndirirken Home ya da SL değil, sadece Windows 10 yazanı seçmeniz gerek.
Videoda anlatıldığı gibi aynen birebir uyguladım.
Windows 10 bu adresteki "Aracı şimdi indirin" yazan yerdeki küçük programı indirdi ve sonra karşıma Windows 10 Pro seçebilme seçeneği çıkmadı. Sadece açılır listede Windows 10 yazıyor. Mecburen onu seçip usb yapınca da Windows Home yüklüyor, Pro lisansımı kabul etmiyor.

Ben Lenovo Y700 cihaz aldım. Cihaz FreeDos değildi. Üzerinde Windows 10 Home vardı. Ben ayrıca 450 TL ödeyip Pro aldım. Ama şimdi yapamıyorum. Lisansımı kabul etmiyor.

Neden böyle bir şey yaptınız ki? Üstelik hazırda lisansı olan laptop için 450 TL vermişsiniz. Home'dan Pro'ya geçmenizi anlarım ama 450 TL vermek yanlış. Bilgisayarınız otomatik olarak lisans aktifleştiriyor, aldığınızı kullanamıyorsunuz belli ki. İade etmeye çalışın. Hala daha Pro almak istiyorsanız bu iş için 85 TL ödemeniz yeterli. Gittigidiyor, G2A ve Kinguin gibi lisans satan sitelerden almak gerek. Kutulu alınmadığı sürece böyle almak en mantıklısı. Tek tavsiyem ürünü iade etmeniz. Aktifleşmediğini de belirtirsiniz, zorluk çıkartmazlar umarım.

Neden böyle bir şey yaptınız ki? Üstelik hazırda lisansı olan laptop için 450 TL vermişsiniz. Home'dan Pro'ya geçmenizi anlarım ama 450 TL vermek yanlış. Bilgisayarınız otomatik olarak lisans aktifleştiriyor, aldığınızı kullanamıyorsunuz belli ki. İade etmeye çalışın. Hala daha Pro almak istiyorsanız bu iş için 85 TL ödemeniz yeterli. Gittigidiyor, G2A ve Kinguin gibi lisans satan sitelerden almak gerek. Kutulu alınmadığı sürece böyle almak en mantıklısı. Tek tavsiyem ürünü iade etmeniz. Aktifleşmediğini de belirtirsiniz, zorluk çıkartmazlar umarım.
Tamamen aceleci davrandığım için oldu. Windows 10 Pro kullanmam gerekiyor o yüzden mecburen aldım. Oradaki elemanlar da uyarmadı. Hatta 800 TL idi lisans bedeli. Ama yeni bilgisayarla birlikte alırsam 450 TL olur diyince ben de alayım bari dedim.
Dediğiniz gibi yapacağım. Alırlarsa geri vereceğim. Teşekkür ederim.

İndirim de yapmışlar sağ olsunlar (!) Onlar uyarmaz. Tek amaçları daha fazla şey itelemek. Bir şekilde iade edin. Gerekirse çirkef müşteri olun. :) Microsoft ile irtibata geçip lisansın etkinleştirilmediğini ispat edebilirsiniz sanırım, işinizi kolaylaştırabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı