Çözüldü Windows 10 EFI diski nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MelihBey

Hectopat
Daha fazla  
Bugün almış olduğum FreeDOS dizüstü bilgisayarıma Windows 10 kurdum. Sürücülerime baktığımda C ve D var. C sürücüsü 470 GB sorun yok gibi. Fakat D sürücüsü kurmak istememe rağmen 500 MB ve içinde EFI, System.sav ve aos_check dosyaları var. Bu sanırım Windows kurtarma bölümü oluyor anlamadım. Ben bunu nasıl yok ederim? Veya ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başlat butonuna sağ tıklayın ve disk yöneticisini açın.
Burada 510 MB olan kısma sağ tıklayıp harf veya yol değiştirme seçeneğine basın.
Buradan mevcut harfi kaldırın.

mmc_i7lC6wPpP2.png
Bugün almış olduğum FreeDOS dizüstü bilgisayarıma Windows 10 kurdum. Sürücülerime baktığımda C ve D var. C sürücüsü 470 GB sorun yok gibi. Fakat D sürücüsü kurmak istememe rağmen 500 MB ve içinde EFI, System.sav ve aos_check dosyaları var. Bu sanırım Windows kurtarma bölümü oluyor anlamadım. Ben bunu nasıl yok ederim? Veya ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Silme çünkü Windows özelliklerini kısıtlamış olursun.

Başlat butonuna sağ tıklayın ve disk yöneticisini açın.
Burada 510 MB olan kısma sağ tıklayıp harf veya yol değiştirme seçeneğine basın.
Buradan mevcut harfi kaldırın.

mmc_i7lC6wPpP2.png

Çözüm
Bugün almış olduğum FreeDOS dizüstü bilgisayarıma Windows 10 kurdum. Sürücülerime baktığımda C ve D var. C sürücüsü 470 GB sorun yok gibi. Fakat D sürücüsü kurmak istememe rağmen 500 MB ve içinde EFI, System. Sav ve aos_check dosyaları var. Bu sanırım Windows kurtarma bölümü oluyor anlamadım. Ben bunu nasıl yok ederim? Veya ne yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Silmeyin onlar sistem dosyalarıdır. Sistem kurarken UEFI ile kurulduğu için bu bölüm oluştu. Rahatsız oluyorsanız D bölümünü gizleyin. Minitool programı ile gizleyebilirsiniz.

Silmeyin onlar sistem dosyalarıdır. Sistem kurarken UEFI ile kurulduğu için bu bölüm oluştu. Rahatsız oluyorsanız D bölümünü gizleyin. Minitool programı ile gizleyebilirsiniz.
Gizledim şuan bölümü. Yapmam gereken herhangi başka bir şey var mı? Onun öyle kalması sorun çıkarmaz değil mi?

Geri
Yukarı