Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi tahmini ne zaman çıkabilir?

20H2 Sosyal'de paylaşıldı.
Onu biliyorum zaten. Hatta ben de bu Insider ISO dosyalarına erişebiliyorum. Yani 19042.450 İngilizce ISO dosyası bende var zaten. Hatta ESD olarak da indirdim ve ESD ile hem 20H2 Türkçe hem de İngilizce ISO dosyaları oluşturdum. Ancak ben final sürüm 20H2 ISO dosyası bekliyorum. Çünkü eski sürümle kurup güncelleme yaparken bazen güncellemeler hata verip yüklenmeyebiliyor (bir tane sanal bilgisayarda başıma geldi). O yüzden tam yayın sürümünü bekliyorum.

Onu biliyorum zaten. Hatta ben de bu Insider ISO dosyalarına erişebiliyorum. Yani 19042.450 İngilizce ISO dosyası bende var zaten. Hatta ESD olarak da indirdim ve ESD ile hem 20H2 Türkçe hem de İngilizce ISO dosyaları oluşturdum. Ancak ben final sürüm 20H2 ISO dosyası bekliyorum. Çünkü eski sürümle kurup güncelleme yaparken bazen güncellemeler hata verip yüklenmeyebiliyor (bir tane sanal bilgisayarda başıma geldi). O yüzden tam yayın sürümünü bekliyorum.

Bende bu rehber ile geçmiştim. Özellikle başlat menüsü çok güzel olmuştu. 20H2 bir an önce çıksa iyi olur.

Kasım'da çıkması mümkün değil. O zaman ismi zaten "Kasım 2020 Güncellemesi" olurdu. Microsoft'un resmi blog makalesi bile "October 2020 Update" yani "Ekim 2020 Güncellemesi" diyor;
Hep farklı tarihte çıkıyor sanırsam.
Sözde Mayıs güncellemesi ama kod numarası 04 olan güncelleme bana tam olarak Ağustos ayında ulaştı. Ekim güncellemesi de 2021 Şubat ayında gelirse şaşırmam yani.
İşte bu. Bunu anlatmaya çalıştım.

İşte bu. Bunu anlatmaya çalıştım.
Mayıs 2020 güncellemesi 27 Mayıs 2020'de çıktı. O adama Ağustos'ta gelmesinin sebebi bazı sistemler için yapılan uyumluluk engeliydi. Fakat sonradan o uyumluluk sorunlarının neredeyse hepsi çözüldü. 20H2 sürümü de 2004 ile aynı çekirdeği kullandığı için yeni uyumluluk sorunları çıkmayacak. Yani 2004 uyumluluk testini geçen bir bilgisayar 20H2 uyumluluk testini de otomatik olarak geçer. Ancak zaten ISO dosyaları ne olursa olsun sabit olarak sürümün çıktığı günde yayınlanıyor. Örneğin 2004 sürümünün ISO dosyalarına 2004 çıktığı günden beri herkese açık bir şekilde erişilebiliyor. Yani 27 Mayıs 2020'de Update üzerinden almak istediğinde "sisteminiz uyumlu değil" hatası alsan da Microsoft'un sitesinden ISO indirip yükseltebiliyorsun. Yani benim sorduğum soru Update üzerinden gelme tarihi değil, final yayın sürümü ISO dosyalarının yayınlanma tarihiydi.

20H2 sürümü Patch Tuesday gününde çıkamadı fakat 1 hafta sonrasında (yani bugün) çıktı.
Yarın ISO indirip hazırlıklarıma başlayacağım.

Windows güncelleme ile niye yapmıyorsun?

Tamamen tercih meselesi. Örneğin ben 1909'dan 2004'e (20H1) temiz kurulum ile geçmeyi doğru bulurken; aynı sürüm uzerine olan güncellemeyi Windows Update üzerinden yapıyorum. Bende şu an 20H2'yi indiriyorum. Hem format diskimi guncelleyecegim hem de sanal makine üzerinde deneme yapacağım. Zaten yaklaşık 1 aydır 20H2 kullanıyorum halihazırda.

Windows güncelleme niye yapmıyorsun?
Zaten 20H2 kullanıyorum. 20H2 sürümünden memnunum fakat bilgisayarımda başka sorunlar var. O yüzden format atmak istiyorum ve sırf onun için 20H2'nin final çıkışını bekledim.
ISO dosyası hazır, şimdi USB belleğime atıyorum. Atıldıktan sonra USB'den Boot ederek çalışıp çalışmadığına bakacağım. Eğer her şey yolunda giderse ya bu hafta Perşembe/Cuma günü ya da önümüzdeki hafta Pazartesi/Salı günü format atacağım.

Tamamen tercih meselesi. Örneğin ben 1909'dan 2004'e (20H1) temiz kurulum ile geçmeyi doğru bulurken; aynı sürüm uzerine olan güncellemeyi Windows Update üzerinden yapıyorum. Bende şu an 20H2'yi indiriyorum. Hem format diskimi guncelleyecegim hem de sanal makine üzerinde deneme yapacağım. Zaten yaklaşık 1 aydır 20H2 kullanıyorum halihazırda.
Siz update yaptınız o zaman zaten 20H2 kullanıyormuşsunuz.
Zaten 20H2 kullanıyorum. 20H2 sürümünden memnunum fakat bilgisayarımda başka sorunlar var. O yüzden format atmak istiyorum ve sırf onun için 20H2'nin final çıkışını bekledim.
ISO dosyası hazır, şimdi USB belleğime atıyorum. Atıldıktan sonra USB'den Boot ederek çalışıp çalışmadığına bakacağım. Eğer her şey yolunda giderse ya bu hafta Perşembe/Cuma günü ya da önümüzdeki hafta Pazartesi/Salı günü format atacağım.
Ne tür sorunlar mevcut?

Geri
Yukarı