Windows 10 ekran görüntüsü alırken hata veriyor

Oldus

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar mesela Windows + CTRL + s yapınca ekran görüntüsü çekemiyorum. Panoyu açmak isteyince bu hatayı veriyor. Ve sanırım birçok şey değiştiğini düşünüyorum nasıl toparlarım eski haline?

Desktop Screenshot 2024.05.13 - 23.01.46.100.png
1715630613850.png

Arkadaşlar mesela Windows + CTRL + s yapınca ekran görüntüsü çekemiyorum. Panoyu açmak isteyince bu hatayı veriyor. Ve sanırım birçok şey değiştiğini düşünüyorum nasıl toparlarım eski haline?

Eki Görüntüle 2194974Eki Görüntüle 2194975

Sisteminiz Windows 11 ve ekran alıntısı aracını seçin.

Ayarlar > Erişilebilirlik > Klavye kısmında Prtscn tuşuna basınca ekran alıntısı aracını açan bir seçenek vardı onu açarak da Prtscn tuşuna bastığınızda ekran görüntüsü alabilirsiniz Ekran alıntısı aracını açmadanda Prtscn tuşuna bastığınızda anlık olarak ekran görüntüsünü alırsınız.

Ekran alıntısı (en üsttekini) seçin ardından tekrar deneyin.

Sisteminiz Windows 11 ve ekran alıntısı aracını seçin.

Ayarlar > erişilebilirlik > klavye kısmında prtscn tuşuna basınca ekran alıntısı aracını açan bir seçenek vardı onu açarak da prtscn tuşuna bastığınızda ekran görüntüsü alabilirsiniz ekran alıntısı aracını açmadanda prtscn tuşuna bastığınızda anlık olarak ekran görüntüsünü alırsınız.

Peki pano açılmıyor. Ve farklı garip şeyler yani başka ayarların değiştiğini düşünüyorum. Nasıl anlarım?

Peki pano açılmıyor. Ve farklı garip şeyler yani başka ayarların değiştiğini düşünüyorum. Nasıl anlarım?

Vallahi fikrim yok maalesef.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp bu komutları dener misiniz?

SFC /scannow

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

Hepsini yaptıktan sonra bu komutu deneyin ve bilgisayarı yeniden başlatın Disk ve sistem sorunlarını denetleyecek.

Chkdsk /r /f

Düzelmezse format flash belleğiniz varsa onu takın ve format ekranında Bu bilgisayarınızı onarın seçeneğini deneyin yine düzelmezse uygulama ya da Windows güncellemesini bekleyin belki düzelebilir beklemek istemiyorsanız format atın.

Geri
Yukarı