Windows 10 Ekran Kartı Kod:43 Hatası

Orhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Son bir aydır bu sorunla uğraşıyorum. Aygıt yöneticisinde ekran kartımın üzerindeki ünlem işaretini bir türlü kaldıramıyorum.
2 kez servise yolladım format atıp yolladılar. Servisten bana söylenen herhangi bir donanımsal sıkıntısı olmadığı. Ki servisten geldiğinde ekran kartı çalışıyor. Fakat kullandığım programları kurduğumda, windowsu güncellediğimde falan bu hatayı tekrar alıyorum. Bir daha servise yolladığımda aynı işlemi yapıp yollayacaklarını biliyorum. Akla gelebilecek tüm çözümleri denedim. Çözümü bilen varsa lütfen yardımcı olsun.
Bilgisayarımı 12.12.2017'de aldım.
Asus ROG GL553VD
İntel İ7 7700HQ
8 GB RAM
Nvidia GTX1050

Merhaba. Öncelikle sorunu biraz araştırdım. Birçok kişide de bu problem varmış. Kimisi ekran kartını PCI-E slotundan çıkarıp PCI X16 slotuna takın demiş. Sende laptop olduğu için deneyebileceklerin kısıtlı.
Benim önerdiğin çözüm sırası 1 - 3 - 2. Çözümler:

1- Bilgisayarı kapatıp pilini çıkartıp fişten çıkarmak. Sonra yeniden başlatmak.

2- Ekran kartı sürücüsünü DDU adlı programla silip Nvidia Geforce Experience programını indirip otomatik driverleri indirmek.

3- (Birçok kişide işe yarayan yöntem)
Win+R tuşlarına basarak çalıştır'ı aç.
Oraya devmgmt.msc yaz Enter'a bas.
Görüntü bağdaştırıcılara tıkla. GTX 1050'ye sağ tıkla ve kaldır'a tıkla. Sonra bilgisayarı kapatıp aç.

Kaynak: [Solved] NVIDIA Code 43: Windows has stopped this device because it has reported problems. - Driver Easy

Merhaba. Öncelikle sorunu biraz araştırdım. Birçok kişide de bu problem varmış. Kimisi ekran kartını PCI-E slotundan çıkarıp PCI X16 slotuna takın demiş. Sende laptop olduğu için deneyebileceklerin kısıtlı.
Benim önerdiğin çözüm sırası 1 - 3 - 2. Çözümler:

1- Bilgisayarı kapatıp pilini çıkartıp fişten çıkarmak. Sonra yeniden başlatmak.

2- Ekran kartı sürücüsünü DDU adlı programla silip Nvidia Geforce Experience programını indirip otomatik driverleri indirmek.

3- (Birçok kişide işe yarayan yöntem)
Win+R tuşlarına basarak çalıştır'ı aç.
Oraya devmgmt.msc yaz Enter'a bas.
Görüntü bağdaştırıcılara tıkla. GTX 1050'ye sağ tıkla ve kaldır'a tıkla. Sonra bilgisayarı kapatıp aç.

Kaynak: [Solved] NVIDIA Code 43: Windows has stopped this device because it has reported problems. - Driver Easy
Bunların hepsini denedim. Sadece laptopun bataryası dahili olduğu için söküp takma işlemini yapamadım.

Hocam özür dilerim konuyu bayağı uyandıracağım ama sorunu çözebilmiş miydiniz?
Hocam bu hatanın bendeki sıkıntısı donanımsaldı. Servise dördüncü yollamamda artık anakartını değiştiler bilgisayarın. Böyle kurtuldum bu sorundan. Büyük ihtimalle sense de anakart sıkıntısı vardır.

Bende flash takınca çıkıyor bu hata, anakart çöp muhtemelen ama üstüne 5 yıl daha kullandım hala çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı