Windows 10 Ekran Kartı Sürücüsü Kurulumunda Siyah Ekranda Kalma Sorunu

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Her zaman kullandığım Windows 10 DVD'sini aldım ve bir format atmak istedim.
Ardından format sorunsuz bir şekilde bitti ve driverları kendi elimle sitelerinden güncel olarak indirmek istedim. Fakat daha önce görmediğim bir sorunla karşılaştım. Ekran kartı driverini indirdim açtım tam kurulurken hani görüntü gider ya heh tam o sırada yine görüntü gitti gelir gibi oldu ancak gelmedi, sadece fare gözüküyordu. Baya bir bekledikten sonra herhangi bir değişim yoktu. Hala hiçbir şey göremiyordum siyah ekran ve fare var sadece kapatıp açayım dedim kasanın düğmesinden ve durum aynıydı. Tek çare tekrar format atmakta buldum. Yine format sorunsuz bitti hatta bu sefer ekran kartı driverini en sona bıraktım ancak yine bir şey olmadı. Beş defa aynı şeyi yaptım format atıp ekran kartını kurdum. Monitörle alakalı bir sorun yok, o kesin. İkinci olarak da kasada da bir sorun yok 1 ay önce hava tuttum temiz ve düzgün çalışıyordu. Dediğim gibi C diski çok dolmuştu yani kısacası keyfi bir format atmak istedim. Ayrıca aklıma gelmişken dediğim gibi 5-6 defa format attım bir defasında mavi ekran verip VIDEO_TDR_FAILURE (atikmpag.sys) diye bir hata vermişti.

• Monitör Asus XG258 ( 1aylık temiz monitör)
  • Ekran kartı R7 250
  • İşlemcim i3 4.nesil
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu an format attım. Ardından herhangi bir sürüm kurmadan devam ettim programları kurmaya çünkü bayağı bir uğraşmıştım. İnternette bayağı bir bu sorunu yaşayan arkadaşlar varmış ve bu yeni bir sorunda değilmiş, birkaç yıldır varmış. Güncel Windows 10 çözüm olabilir dediğiniz gibi ama şu an oynadığım oyunlarıda indirip test ettim FPS'de sıkıntı yok. Sadece ekran kartı sürücüsü bir sürüm geride. Yine de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı