Windows 10 ekran kaydı alma

Mehmet Can

Decapat
Arkadaşlar harici bir uygulama kullanmadan Zula ve CS:GO gameplay videosu çekmek istiyorum bu mümkün müdür? Değilse önerebileceğiniz basit arayüzlü giriş seviyesi bir kayıt programı var mıdır? (720P kayıt olması tercihim).

Harici uygulama kullanmadan nasıl çekilir bilmiyorum. Ancak uygulama olarak OBS uygulamasını öneriyorum. Youtube'da kullanımı ile ilgili çok fazla bilgi bulabilirsin. Bulamazdan bir şeyleri buraya da yazarsın.

Windows üzerinde kendisiyle beraber gelen o tarz bir uygulama yok diye biliyorum. Uygulama indirmeli veya kayıt cihazı satın almalısınız. (Xbox Game Bar yazmamamın nedeni yüksek sistemler gerektirdiği)

Win + g tuşuyla Xbox Game bar açabilirsiniz ancak benim önerim.
Streamlabs OBS kesinlikle çok güzel.
OBS AMD'lerde hata veriyor ya da verebiliyor.
Windows üzerinde kendisiyle beraber gelen o tarz bir uygulama yok diye biliyorum. Uygulama indirmeli veya kayıt cihazı satın almalısınız. (Xbox Game bar yazmamamın nedeni yüksek sistemler gerektirdiği)

Yok hocam Win + g tuşuyla Xbox gamebar bulunuyor.

Xbox Game Bar kullanmanızı önermem. Videoları her ne ile sıkıştırıyorsa video boyutları çok büyük oluyor. Adobe Media Encoder veya HandBrake ile tekrar sıkıştırmanız gerekiyor.

OBS kullanmanızı öneririm. FPS ve Kaliteyi seçebiliyorsunuz. OBS ayarlarından çıkış kısmından normal dosya boyutunu seçerseniz kalite düşer. Video kısmından da yeniden boyutlandırmadan çözünürlüğü boyutlandırabilirsiniz.

Sisteminizi bilmiyorum ama eğer ekran kartınız NVIDIA ise GeForce Experience'nin yanında gelen ShadowPlay'i kullanabilirsiniz. Sistem kaynaklarını neredeyse hiç kullanmadan sorunsuz video kaydedebiliyor.

Sistemim i3 6100 3.70 GHz.
HD 6870 GDDR5 256 Bit 1 GB
16 GB DDR4 2133 MHz RAM.
480GB SSD.
640GB HDD.
Windows 10 Home 64 Bit
Bu sistemle video çekmek istiyorum arkadaşlar en uygun program OBS mi Windows gamebar mı olur sizce?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı