Windows 10 Ekran Parlaklığı Sorunu

Kullandığın bilgisayarı da yazsan daha çok yardım edebilirim.

Örneğin kendim Asus kullanıcısıyım. Sitesinden ürün desteğinden ATKPackage adlı programı güncellemeden ben de değiştiremiyordum.

Kesin bir çözümü yok şöyle yapabilirsiniz bilgisayarınız modelinin sitesinden Intel Hd Graphics driverını yükleyin ancak Windows 10 otomatik güncelleme ile son sürümü geçiricek siz bu son sürüme geçirmeden önce parlaklığınızı ayarlayın onun dışında update i devre dışı bırakmakta bi çözüm ancak pekte sağlıklı bir çözüm değil.

Sanırım İntel sürücünüzde bir sıkıntı var.
Önce http://downloadmirror.intel.com/24345/a08/Intel Driver Update Utility Installer.exe adresinden İntel Driver Update Utility'yi indirin ve sürücünüzün güncelleğini test edin.

Ardından yüklemediyseniz Win 10 uyumlu Nvidia'nın yeni sürücüsünü Grafik Sürücüsü - GeForce Windows 10 Driver | NVIDIA buradan indirip kurun.

Hala olmadıysa işlemcinizin 4xxx veya 5xxx olmasına göre ASUS Global sitesinden ATKPackage ı Windows 10 için indirin. Eskisini bilgisayarınızdan siin ve yeniden başlatmadan sonra bunu kurun.

Kendi X555LN model bilgisayarımda uyguladığım adımlar bunlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı