Windows 10 Ekranın Kararıp Bilgisayarın Açık Kalması Sorunu

Leiston

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı kapat dediğimde ekran kararıyor ama bilgisayar hala açık oluyor. Güç düğmesine basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Bunun çözümü var mı format mı atmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu yaptım power tuşuna basıyorum aynı şekilde kapatılıyor diyo ekran kapanıyo ama bilgisayar kapanmıyor basılı tutmam gerekiyo

Denetim masasından güç ayarlarına girip hızlı başlatmayı kapatmayı deneyin.

upload_2015-8-19_8-2-57.png

Sürücüler ile ilgili sıkıntı olabilir. Ekran kartınızın güncel sürücüsünü yükleyin. Intel son chipset sürücülerini yükleyin. Ben laptopta başlangıçta ekran kararma sorunu yaşıyordum. Ekran kartı sürücüsünü güncelleme yapınca düzeldi.

Sürücüler ile ilgili sıkıntı olabilir. Ekran kartınızın güncel sürücüsünü yükleyin. Intel son chipset sürücülerini yükleyin. Ben laptopta başlangıçta ekran kararma sorunu yaşıyordum. Ekran kartı sürücüsünü güncelleme yapınca düzeldi.
Kardesim bende de ayni sıkıntı varda ekran kararmisken nasil driveri guncelledin?

Bende 2 başlatmada bir ve ya bilgisayarı yeniden başlatınca siyah ekran sorunu oluyordu Bios güncelleyince düzeldi. Hızlı başlatmayı kapatınca sürekli siyah ekran olduğu için laptop vga çıkışından monitöre bağlama yapmıştım. Bu durum sizin için geçerli değilse güvenli kipe girmeyi deneyin. Oradan gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı