Windows 10 en performanslı sürümü hangisi?

babalartahliye

Decapat
RAM
6 GB
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD 450 GB HDD
Ekran kartı
GT 940M
Anakart
C15B
İşlemci
İ5 4210M
Merhaba, laptop kullanıcısıyım. 6 GB RAM'im var, GT 940M ve Intel Graphics 4600 gibi ekran kartım var. Son olarak i5 4210M 2.60 GHz işlemcim var. GTA 5 Minecraft CS:GO gibi oyunlar oynuyorum, sorunsuz ve RAM fazla tüketmeyen ve en performanslı sürümü önerir misiniz? Örnek: 21H2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan kullandığım sürüm Windows 10 LTSB sürümü. LTSB sürümlerinde bazı gereksiz dosyalar olmuyor, mesela şuan kullandığım sürümde mağaza gibi uygulamalar yok ve güncellemeler kapalı. Bunları kendin ayarlayabiliyorsun.

Windows 10'nun eski sürümleri kurulduğu takdirde kendisini güncel sürüme güncelliyor. Güncel olan sürümü istemediğinize ve performans aradığınıza göre Windows 10 Enterprise LTSB/LTSC sürümlerine göz atın.

En performanslı sürümü Windows 10 2015 LTSB'dir bence. Oyunlarda Windows 7 ve 8.1'e (ayrıca diğer Windows 10 sürümlerine) göre daha fazla FPS aldığımı gözlemledim. Bu arada bu sürümü HDD ile çok rahat kullanabiliyorsunuz diğer Windows 10 sürümleri gibi değil.

2016 ltsb ve yapım numarası 14393.2273 olan sürüm yüklü bende. Ne W7 ararsın bunu kurarsan ne de 8.1'i. Normal destek ekim 2021'de bitmiş güncellemeleri de kurabilirsin yavaşlama görmedim ben. Genişletilmiş destek ekim 2026.
Burdan indirdim güvenilir deniyor, md5 ve sha1 değerleri uygun. Hizmetlerden search ve wub ile güncellemeleri devre dışı bıraktım başka da ek işlem yapmadım.

Son düzenleme:
2016 ltsb ve yapım numarası 14393.2273 olan sürüm yüklü bende. Ne W7 arasın bunu kurarsan ne de 8.1'i. Normal destek ekim 2021'de bitmiş güncellemeleri de kurabilirsin yavaşlama görmedim ben. Genişletilmiş destek ekim 2026.
Burdan indirdim güvenilir deniyor, md5 ve sha1 değerleri uygun. Hizmetlerden search ve wub ile güncellemeleri devre dışı bıraktım başka da ek işlem yapmadım.
Wub yerine update hizmetini kapatabilirdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı