Windows 10 Enterprise/Home/Pro farkları?

Lisans büyük ihtimal ile BİOS üzerine gömülüdür. Tekrar Windows 8.1 kurunca otomatik olarak aktif olur. Daha sonra güncellemeleri yaparsınız. Rezerve gelir. Yarın Windows 10 geçiş yaparsınız.

Konuyu hortlatmış olacağım fakat önemli bir sorum var.

Bugün Retail pro key aldım. Fakat aktif edince Enterprise çıktı. Peki bu benim bilgisayarımın güvenliğini tehlikeye atar mı? Enterprise şirketlere sunulan bir sürüm olduğundan dolayı ve bu keyin bir şirket üzerine alınmış olma ihtimalinden ötürü herhangi biri bir şekilde bilgisayarımdaki dosyalara erişim sağlama ihtimali var mı yoksa bu imkansız mı? Daha önce pro key alıp enterprise ile karşılaşan oldu mu? Cevaplarınıza göre iade edeceğim.

Konuyu hortlatmış olacağım fakat önemli bir sorum var.

Bugün Retail pro key aldım. Fakat aktif edince Enterprise çıktı. Peki bu benim bilgisayarımın güvenliğini tehlikeye atar mı? Enterprise şirketlere sunulan bir sürüm olduğundan dolayı ve bu keyin bir şirket üzerine alınmış olma ihtimalinden ötürü herhangi biri bir şekilde bilgisayarımdaki dosyalara erişim sağlama ihtimali var mı yoksa bu imkansız mı? Daha önce pro key alıp enterprise ile karşılaşan oldu mu? Cevaplarınıza göre iade edeceğim.
Key şirket üzerine alınmış olsa bile sadece key ile şirket ağına bağlanmazsınız. Şirket ağına bağlanabilmeniz için öncelikle şirketin internet altyapısına bağlı olmanız veya şirkete ait kurumsal e-posta ile oturum açmanız gerekli. Ardından MDM için onay vermeniz gerekli.

Win-10.jpg

Geri
Yukarı