Windows 10 Enterprise Uzatılmış Öznitelikler Tutarsız hatası

BroKartal06

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Hi Level 3x2gb 1333Mhz,, Zeppelin Ultra 1x4gb 1333Mhz
SSD veya HDD modeli
Seagate 1tb 7200RPM
Ekran kartı
XFX Amd Radeon HD 6870 1gb
Anakart
Gigabyte P43-ES3G rev 1.4
İşlemci
İntel Core 2 Quad Q 8300 2.50Ghz
merhabalar bugün (14.05.2022 (doğum günüm :D)) bilgisayarımda garip sorunlar oluştu;

1: Ekran Kartı driverim Kendiliğinden Silindi (pcde DDU gibi program yok) (aslında driver var ama kullanmıyor gibi duruyor yada bozuldu)
2: Masaüstünün yarısı sarı renk aldı (çözdüm)
3: Yönetici olarak çalıştırmak istediğim herhangi bir program yada Yönetici olarak kaydetmem gereken ayarlarımı kaydedemiyorum.
3.1: Yönetici olarak çalıştırılması zorunlu programları çalıştırdığım zaman "Evet Hayır" seçeneği geliyor "Evet" seçtiğimde "Uzatılmış Öznitelikler Tutarsız" sorunuyla karşılaşıyorum.

bilgi: bilgisayarım eski bir bilgisayar 6gb rami olduğu için biraz daha eklemek istedim ve bir adamdan 2x4gb Zeppelin Ultra ram aldım.
Adam çalışıyor demesine rağmen teki çalışıyor, teki bozuk çıktı. Paramı da vermedi. Neyse, öteki ram ise sorunlu çıktı ve çok sık (hergün en az 3 yada 4 kere) mavi ekran veriyordu.

Diğer Sorunlar: Son 2 haftada ise Mavi Ekran verdiğini göremeden pc kapanıp bir anda "Hoş geldiniz" Sayfasını açıyor tekrar açılınca kapatıp açmam gerekiyor.
Ayrıca ekranda bozulmalar oluyor mesela glitch efekti gibi bugün masaüstü ortadan ikiye bölündü sağ taraf sola sol taraf sağa geçti gibi.
Ekran Kartında bir sorun olsaydı sararan yer düzelmezdi ve sarı bölgenin üzerinde dosya açamazdım diye düşünüyorum. (Yani impostor Ekran Kartı değil.)

Ram gibi duruyor sorun, harddiskimdede problemler olabilir diye düşünüyorum (1TB seagate 7200rpm)

Başka Sorunlar: Görüntü Ayarlarına giremiyorum. hatta bütün Windowsun kendi uygulamalarına giremiyorum açılıyor, açılmadan kapanıyor
Oyunlara girdiğimde mesela Valorant heves ettim indirip oynamaya çalıştım SADECE 2. ELDE 7 kere çöktü ve kanser olup sildim düzelmedi. Csgo ve diğer oyunlarda bir anda donup çöküyor. bugün "Tesseract" diye "map editing" oyunu indirmiştim bu oyundada ekranda garip garip yerlerde (sağda sollda ortada heryerde) siyah ve farklı renklerde yine glitch efekti gibi pikseller çıkıyor bazısı büyük bazısı küçük.

Bu bilgisayarı aldığımda;
Arkadaşlarımın parçalarını takıp test bile ediyordum yine de hiç sorun çıkarmıyordu mavi ekran sorunuda bazen nedenide Ekran Kartı driverimin pekte uyumlu olmadığı içindi. Hiç dert etmiyordum bu ramide almaz olsaydım.

Neden rami çıkarmıyorum yada format atmak istemiyorum? (şimdilik);

1. Bilgisayarı satmak istiyorum çünkü yenisini alacaktım (tam ilana koydum bu sorunlar çıktı :D)
2. Rami çıkartınca bi işime yaramayacak çünkü pcyi zaten satacağım alan kişi çıkarır.
3. format atmama nedenim 570GB yer kullanıyorum baya bilgim var ve yedeklemeden format atmak istemiyorum bu yüzden çözüm fikirlerinize ihtiyacım var.

hiç ss alamadım veya fotoğraf çekemedim sadece hatanın ssi var: ekte

Sistem Özelliklerim;

Anakart: Gigabyte P43-ES3G rev 1.4
İşlemci: İntel Core 2 Quad Q8300 2.50Ghz
Ram: 3x2gb Hi Level soğutmalı, 1x4gb Zeppelin Ultra soğutmalı
Ekran Kartı: Amd Radeon HD 6870 1gb
HDD: 1tb seagate 7200rpm
Psu: 550W Aopen marka
Kasa: Aopen Nagas G6 devasa bişey
OS: Windows 10 Enterprise 21H1 (İS derlemesi: 19043.1706)

Şimdiden teşekkürler bütün detayları verdim baya uzun oldu :D

Discord: BroKartal#5851
İnsta: tercan398 (sildim arada bir googleden giriyorum)

Dosya Ekleri

• uzoztu.png
    uzoztu.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 35

Yeni konular

Geri
Yukarı