Windows 10 eski BIOS'u UEFI olarak kurma

Windows 11 işletim sistemine geçmek istiyorum, bunun için yapmam gereken son şey eski BIOS'tan UEFI'ye geçmek. Birazdan UEFI Windows 10 ISO'su hazırlayacağım. Kafama takılan bir nokta ise format atmak yerine disk biçimlendirme ekranını geçerek (yükleme seçeneğini seçerek) kurmayı planlıyorum. Bu şekilde format atmadan veya yedekleme yapmadan UEFI'ye geçmem mümkün müdür?

Eski klasik BIOS sistemin yanına, disk formatları farklı olduğu için (MBR ve GPT) UEFI sistem kuramazsınız. Diskinizi komple sıfırlamanız gerekecek.

Zaten temiz kurulum yapmak istemiyorum, UEFI'ye yükseltsem yeter. Sebebi ise yedek almakla uğraşmak istemiyorum.

Windows'un kurulu olduğu diski her şekilde formatlamanız gerekecek.
Dosya sistemi değişiyor çünkü.

Yedekleriniz başka bir diskte ise bu diskin bağlantısını format sırasında keserek format atabilirsiniz.

Windows'un kurulu olduğu diski her şekilde formatlamanız gerekecek.
Dosya sistemi değişiyor çünkü.

Yedekleriniz başka bir diskte ise bu diskin bağlantısını format sırasında keserek format atabilirsiniz.
Daha önce yedek almayı denemedim, ne kadar yer kaplıyor fikrim yok. Windows C diskinde kurulu.
1639431652487.png

Windows 11 işletim sistemine geçmek istiyorum, bunun için yapmam gereken son şey eski BIOS'tan UEFI'ye geçmek. Birazdan UEFI Windows 10 ISO'su hazırlayacağım. Kafama takılan bir nokta ise format atmak yerine disk biçimlendirme ekranını geçerek (yükleme seçeneğini seçerek) kurmayı planlıyorum. Bu şekilde format atmadan veya yedekleme yapmadan UEFI'ye geçmem mümkün müdür?

Yeni konular

Geri
Yukarı