Windows 10 Etkinleştirme Hatası: 0x8007007B

Ygthn41

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım bilgisayara Windows 10 Home kurdum ve etkinleştirmek için deneme kodunu girdim fakat böyle bir hata aldım. İnternetteki bazı çözümleri denedim ama olmadı yardım eder misiniz?

Adsız.png

Orijinal oem key alsam aynı sorunlar karşılaşır mıyım ?

Korsana destek vermiyoruz!
Korsana destek vermiyoruz. Öyle mi?
Konya'da üniversite öğrencisiyim. Aylık 500tl ile hayatta kalmaya çalışıyorum. Okuldaki hocalar her hafta sunum vb. ödevler yaptırıyorlar ve sadece windowsta hazırlanmış belgeleri kabul ediyorlar. Tez yazmam lazım, linux beleş onu kullan diyeceksin diye söylüyorum, yazdığım tez dosyalarında uyumluluk sorunları çekiyorum. Libreoffice kullanırken yaşadığım uzantı sıkıntıları da cabası.
Sen şimdi burada kalkmış korsana destek vermiyoruz diyorsun. Tamam ver bana b ücretsiz oem win 10 ve office lisansı, korsan kullanmayım. Aylık 500tlye yemek mi yiyim, okula mı para harcayım, yurdun taksidini mi vereyim yoksa gidip lisans mı alayım? Bencilce, Microsoft kafasıyla konuşmayın....

Donanıma para verip, yazılıma gelince ben fakirim demek buralarda çok geçerli değil. Eğer öyle olduğunu düşünüyorsan bir şekilde sorununu kendin çözmen gerekiyor. Bu arada Konya büyük şehir istersen rahat bir şekilde ekstra işler bulabilirsin. Yaşam savaşın da daha gerçekçi olur belki.

Son düzenleme:
Öğrenci isen ve lisans parasından dert yanıyorsan Microsoft'un ve diğer birçok şirketin öğrencilere ücretsiz lisansı var!
  • Ücretsiz Windows 10 lisansı almak istiyorsan giriyorsun Student Developer Tools, Resources and Experiences | Imagine adresine, üniversitenin sana verdiği mail adresiyle sisteme kayıt olup, Windows 10 lisansını alıyorsun, paşa paşa kullanıyorsun.
  • Office paketleri için öğrencilere özel indirimler mevcut, azıcık gezinirsen görürsün zaten.
  • Bölümünle ilgili programlarını Google üzerinde yanına Student License diye aratırsan zaten üreticinin Öğrenciler için olan lisanslama sayfasına gideceksin. Yine üniversite mail adresini kullanarak kayıt olup, okulunu seçip ürünleri ücretsiz bir şekilde lisanslayabilirsin.

Bu arada bazı arkadaşlar bilmiyorlar sanırım ama çoğu üniversitenin Kütüphanesinde dönemlik yada belli sürelik Ödünç Bilgisayar alabiliyorlar. Donanıma da para vermemiş oluyorlar yani.

Donanıma para verip, yazılıma gelince ben fakirim demek buralarda çok geçerli değil. Eğer öyle olduğunu düşünüyorsan bir şekilde sorununu kendin çözmen gerekiyor. Bu arada Konya büyük şehir istersen rahat bir şekilde ekstra işler bulabilirsin. Yaşam savaşın da daha gerçekçi olur belki.
Madem o kadar çok biliyorsun seni de Konya'da öğrenci olmaya ve hayatta kalmaya davet ediyorum. Sistemim yazıyor imzamda. Bakabilirsin. Yıllar yıllar sonra tek ekran kartı almak zorunda kaldım, çünkü mevcut ekran kartım donanımsal olarak sıkıntı çıkarmıştı bana. Forumda konum var okuyabilirsin. Donanıma para verdiğimi yada aldığımı kim söylemiş? Sen kimsin tanıyor musun beni? Bilip bilmeden yorum yapma istersen.

Öğrenci isen ve lisans parasından dert yanıyorsan Microsoft'un ve diğer birçok şirketin öğrencilere ücretsiz lisansı var!
  • Ücretsiz Windows 10 lisansı almak istiyorsan giriyorsun Student Developer Tools, Resources and Experiences | Imagine adresine, üniversitenin sana verdiği mail adresiyle sisteme kayıt olup, Windows 10 lisansını alıyorsun, paşa paşa kullanıyorsun.
  • Office paketleri için öğrencilere özel indirimler mevcut, azıcık gezinirsen görürsün zaten.
  • Bölümünle ilgili programlarını Google üzerinde yanına Student License diye aratırsan zaten üreticinin Öğrenciler için olan lisanslama sayfasına gideceksin. Yine üniversite mail adresini kullanarak kayıt olup, okulunu seçip ürünleri ücretsiz bir şekilde lisanslayabilirsin.

Bu arada bazı arkadaşlar bilmiyorlar sanırım ama çoğu üniversitenin Kütüphanesinde dönemlik yada belli sürelik Ödünç Bilgisayar alabiliyorlar. Donanıma da para vermemiş oluyorlar yani.
Cevabın ve tavsiyelerin için teşekkür ederim.
Öğrencilere ücretsiz lisans meselesini daha önce denedim. Benim okulumun mail adresi üzerinden ücretsiz lisanslama olmuyor, çünkü okulun anlaşması yok microsoft ile. Bilmer denen bilgisayar kullanılan yere de gittim, dilekçe de yazdım, donanımla ve yazılım ile ilgili elimden geleni yaptım ama her seferinde böyle hizmetimiz yok dediler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı